Kuressaare Linnajooks tuleb läbi aegade kõrgeimal sportlikul tasemel

02.05.2023

Tiidrek Nurme (vasakult kolmas) ja Salomon Gatchoka Kagimbi (paremalt esimene) Hollandis Enschede maratonil. Foto autor Enschede Marathon 2023

42. Kuressaare Linnajooksu Sportlandi 10 km tuleb sel korral läbi aegade kõige kõrgema tasemega. Kohal on Eesti absoluutsed tipud Tiidrek Nurme ja Leonid Latsepov ning neile on konkurentsi pakkumas keenialane Salomon Gatchoka Kagimbi, kes esindab Tartu Ülikooli Akadeemilist Spordiklubi. Kagimbi võitis Latsepovi ees mõned päevad tagasi Suurjooksu ümber Viljandi järve. Saaremaalt võrsunud ja kunagi Endel Tustiti käe all harjutamist alustanud jooksukuulsus Tiidrek Nurme teeb Sportlandi 10 km distantsil oma selle hooaja avastardi.

RIMI Eesti linnajooksude sarja väikseima osavõtjate arvuga Kuressaare Linnajooks tõotab sel korral tulla väga kõrgel sportlikul tasemel. Arvestades, et Kuressaare Linnajooksuga tähistatakse ka Kuressaare linna 460. juubelit, saab sellisel tasemel jooks olema väärikas vanuses linnale väärikaks kingituseks. 

Tiidrek Nurme kommenteeris oma kodusaarel võistlemist järgmiselt: "Olen Kuressaare võistlusest äärmiselt põnevil, sisuliselt jooksen oma kodupubliku silme all. Usun, et olen võimeline jooksu võitma ning sihin aega alla kolmekümne minuti. Sellel aastal on Kuressaare eliitjooksjate nimekiri tugevaim kui kunagi varem. Ootan põnevat duelli Leonid Latsepoviga ning oma keenialasest treeningpartneri Solomon Gatchoka Kagimbiga." 

 

Keenialane Solomon Gatchoka Kagimbi kinnitas, et tahab võistlusel osaleda, kuna see toimub Tiidreku sünnilinnas. "Loodan, et sellest kujuneb põnev võitlus Saaremaa inimeste silme all. Peale Tiidreku ema Riina elavad siin linnas veel mõned teised tuttavad, keda sooviksin külastada," sõnas Kagimbi. Omad eesmärgid on ka Leonid Latsepovil, kes tõdes, et soovib teha 90-95% pingutuse. "Mitte vigastada ennast, aga joosta kiiresti. Vaikse ilmaga 30:00-30:30 vahemikku," lõpetas Latsepov kommentaari.

 

Kuressaare Linnajooksule saab registreerida veel vaid kuni 04. maini. Sportlandi 10 km jooksus kaasalööjatel on loodetavasti harukordne võimalus olla osaline läbi aegade kiireimas jooksus. Loomulikult on kõik huvilised oodatud ka 5km distantsile jooksma ja kõndima!

 

Korraldajad kutsuvad kõiki huvilisi ühest vahvast spordipeost osa saama! 

 

Täpsem info ja registreerimine www.kuressaarelinnajooks.ee

 

Peasponsor
Rimi
Osavõistlused
Suurjooks ümber Viljandi järve
Kuressaare linnajooks
Eesti Ööjooks - Rakvere 2024
Narva Linna Jooks
Maardu City Run 2024
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
Tallinna Maraton
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks
Tartu Linnamaraton
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt