Kuressaare Linnajooksul püstitatud 10 km Eesti rekord on mitteametlik

08.05.2023

Sportlandi 10 km võitja Tiidrek Nurme ületamas finišijoont. Foto Alar Truu

42. Kuressaare linnajooksu korraldajad annavad teada, et Tiidrek Nurme poolt Sportlandi 10 km jooksus püstitatud rekord on mitteametlik ja kergejõustiku edetabelisse ei kvalifitseeru. Kuna 10 km raja mõõdistamise ja sertifitseerimise protsess on pooleli, ei saa võitja aega ametliku rekordina arvestada. Vaatamata sellele, olid jooksu tulemused ja tase väga kõrgetasemeline. 

Kuigi Kuressaare Linnajooksu 10 km raja mõõdistamisega alustati juba 2020. aastal jäi protsess tollal tänu viirusepuhangule ja mõnedele tehnilistele probleemidele pooleli. Suures osas on trass tänaseks ära mõõdistatud, täpsustamist vajab vaid viimane kilomeeter. Sertifitseerimine on protsess, mida Eestis väga lihtne teostada ei ole. Vastava tunnistusega sertifitseerijad võib ühe käe näppudel üles lugeda. Samale probleemile viidati ka populaarses jooksuportaalis marathon100 avaldatud artiklis.

 

Kuressaare linnajooksu korraldajad vabandavad ennatlike uudiste pärast. Samas ei muuda rekordi mitteametlikuks tunnistamine jooksu kõrget taset ega kordaminekut olematuks, kuna jooksust sai osa üle 1500 inimese ja 10 km oli kohal Eesti paremik.

 

Korraldajad teevad kõik selleks, et 04. mail 2024 toimuva 43. Kuressaare Linnajooksu toimumise ajaks on 10 km rada sertifitseeritud. Ja kõik harrastajad ja "rekordi purustamise" kandidaadid on taas linnajooksule oodatud!

Peasponsor
Rimi
Osavõistlused
Suurjooks ümber Viljandi järve
Kuressaare linnajooks
Eesti Ööjooks - Rakvere 2024
Narva Linna Jooks
Maardu City Run 2024
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
Tallinna Maraton
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks
Tartu Linnamaraton
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt