KURESSAARE LINNAJOOKSU SPORTLANDI 10 KM RADA SAI SERTIFIKAADI

19.04.2024

Eelmise aasta Kuressaare Linnajooksu Sportlandi 10 km võitjana on finišis Tiidrek Nurme. Foto A.Truu

Kuressaare Linnajooksu Sportlandi 10 km rada on nüüd ametlikult sertifitseeritud ja distantsil on olemas rahvusvahelistele nõuetele vastav rajapass. See tagab võimalike rekordite jooksmisel ka nende ametliku kinnitamise.

Eelmisel aastal sai Kuressaare Linnajooks läbi keskmeedia tähelepanu sellega, et Sportlandi 10 km võitja Tiidrel Nurme poolt püstitati algselt Eesti rekord, mis hiljem sertifikaadi puudumise tõttu siiski tühistati. Vaatamata sellel oli eelmise aasta jooks siiski väga kõrgetasemeline, sest kohal oli tollane Eesti 10 km edetabeli esikolmik. "Raja sertifikaat annab nii korradajatele kui ka jooksjatele rahulolu, et kui keegi peaks jooksma väga hea aja, siis saab see rekordina ka ametlikult kinnitatud"; kommenteeris võistluste peakorraldaja Mati Mäetalu. "Linnajooksu jaoks on tegu kvaliteedi näitajaga, mis peaks andma nii tipptegijatele kui ka harrastajatele kindlustunde oma tippmarkide püstitamise osas," lõpetas Mäetalu.

 

Sisuliselt on sertifitseeritud ka 5 km rada, kuid lõplikult saab see kinnitatud järgmisel aastal. Nimelt on Kuressaare tervisepargis käimas raja laiendustööd ja see muudab pisut ka terviseparki läbiva 5 km raja profiili. Seega koostatakse ametlik sertifikaat 5 km distantsile peale arendustööde lõppemist tervisepargis. Loomulikult ei tähenda hetkel sertifikaadi puudumine seda, et 5 km rada ei vastaks pikkuse poolest sel aastal nõuetele.

 

Raja mõõdistas Kuressaarest pärit ja vastavat sertifikaati omav Karen Aau. Karen on seotud ka Rimi Eesti linnajooksude sarja korraldamisega. Sarjas on üheksa osavõistlust, milledest  esimesena toimub vahetult enne Kuressaare Linnajooksu Viljandi järve jooks.

 

Kuressaare linnajooksu info www.kuressaarelinnajooks.ee

Peasponsor
Rimi
Osavõistlused
Suurjooks ümber Viljandi järve
Kuressaare linnajooks
Eesti Ööjooks - Rakvere 2024
Narva Linna Jooks
Maardu City Run 2024
Jüri Jaansoni Kahe Silla Jooks
Tallinna Maraton
Viking Window Paide-Türi Rahvajooks
Tartu Linnamaraton
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt