Tallinna Maratonist

Tallinna Maraton - Eesti osavõturohkeim rahvusvaheline spordisündmus
 

Eesti ajaloo suurima rahvusvahelise spordisündmuse osavõturekord sündis Eesti Vabariigi juubeliaastal 2018, kui Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu distantsidel osales kokku 23 940 jooksjat ja liikumisharrastajat 67 riigist.
 

2023. aasta on Eestis nimetatud Liikumisaastaks ja õige aeg on rekordid üle lüüa.
 

Tuhandeid jooksusõpru ja liikumisharrastajaid kaasava Tallinna Maratoni programmi kuuluvad klassikaline maratonijooks (42,2 km), poolmaraton (21,1 km), 10 km pikkune RIMI Sügisjooks, Nike Noortejooks (5 km) ning Limpa Lastejooksud (300 m).
 

Maraton ja poolmaraton on esmakordselt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu World Athletics Elite label korraldustasemega jooksuvõistlusteks, tõstes Tallinna Maratoni viiekümne maailma mainekama maratonijooksu hulka.
 

Tallinna Maratoni võistluskeskus ja stardi-finišipaik asuvad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluva Tallinna vanalinna servas ning tänavatel ja kergliiklusteedel kulgev rada läbib põnevaid paiku, andes Eesti pealinnast värvika ülevaate.
 

Paralleelselt tavasündmusega toimub 1.-30. septembrini Tallinna Maratoni virtuaaljooks, kus saab osaleda mistahes maailma nurgas. Kavas on “maratoni kombo”, mis on jõukohane igaühele. 42 kilomeetrit tuleb septembrikuu jooksul läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Lisaks toimub ka virtuaalne lastejooks.
 

✨ 2023. aastal toimub Tallinna Maraton 8.– 10. septembril ✨

 

 

 

 

 

PARTNERID
Tallinna linn
Visittallinn
Kultuuriministeerium
Visitestonia
World Athletics
AIMS
Running For All
Kergejõustikuliit
Kultuurkapital
Rimi
Tallink
A. Le Coq
Nike
Sportland
MyFitness
Marathon100
Sky Plus
Eesti Linnajooksud
Sportos
Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023
TV3
Liikumisaasta 2023
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt