Swedbanki Tallinna Maratonist

Swedbanki Tallinna Maraton ja Tallinna Sügisjooks püüavad rekordeid ning ootavad registreerima!

 

2024. aasta on Eesti populaarseimal rahvaspordisündmusel juubelihõnguline. Möödub 35 aastat esimesest Tallinna Maratonist (1989) ja 25. korda toimub Tallinna Sügisjooks.

 

Tuhandeid jooksusõpru ja liikumisharrastajaid kaasava Tallinna Maratoni programmi kuuluvad klassikaline maratonijooks (42,2 km), poolmaraton (21,1 km), 10 km pikkune Sügisjooks, Nike Noortejooks (5 km) ning Limpa Lastejooksud (300 m).

 

Maraton ja poolmaraton on Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu World Athletics Elite label korraldustasemega jooksuvõistlusteks, tõstes Tallinna Maratoni viiekümne maailma mainekama maratonijooksu hulka.

 

Tallinna Maratoni võistluskeskus ja stardi-finišipaik asuvad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluva Tallinna vanalinna servas ning tänavatel ja kergliiklusteedel kulgev rada läbib põnevaid paiku, andes Eesti pealinnast värvika ülevaate.

 

Eesti suurima osalejate arvuga rahvusvahelise spordisündmuse osavõturekord sündis Eesti Vabariigi juubeliaastal 2018, kui erinevatel distantsidel osales 23 940 liikumisharrastajat. Väliskülaliste rekord sündis 2023. aastal, kui osalejaid saabus tervelt 78 riigist.

 

Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu juubeliaastal on eesmärk rekordid üle lüüa. 

Kasuta võimalust ja saa osa Eesti kõige võimsamast liikumissündmusest!

  

✨ 2024. aastal toimub Swedbanki Tallinna Maraton ja Tallinna Sügisjooks 6.-8. septembril ✨

 

 

Võitjad läbi aegade

Sügisjooks 10 km võitjad

AASTA MEHED RIIK TULEMUS NAISED RIIK TULEMUS
2000 Toomas Tarm EST 30:27 Maile Mangusson EST 36:14
2001 Vjatseslav Koselev EST 30:17 Maile Mangusson EST 35:59
2002 Vjatseslav Koselev EST 31:03 Maile Mangusson EST 38:03
2003 Egidijus Rupcys LTU 30:57 Maile Mangusson EST 37:26
2004 Margus Pirksaar EST 31:21 Gailute Keliuotiene LTU 38:52
2005 Margus Pirksaar EST 31:11 Inga Jedeskiene LTU 35:55
2006 Tiidrek Nurme EST 30:38 Daniela Fetcera LAT 34:56
2007 Mareks Florosenoks LAT 31:29 Daniela Fetcera LAT 34:38
2008 Mareks Florosenoks LAT 31:10 Rasa Drazdauskaite LTU 34:18
2009 Tiidrek Nurme EST 30:04 Inna Poluskina LAT 34:38
2010 Tiidrek Nurme EST 30:04 Inna Poluskina LAT 34:19
2011 Tiidrek Nurme EST 30:34 Jekaterina Patjuk EST 34:28
2012 Tiidrek Nurme EST 30:06 Rasa Drazdauskaite LTU 35:10
2013 David Kogei  KEN 29:02 * Jelena Prokopcuka LAT 33:18
2014 Tiidrek Nurme EST 29:47 Lily Luik EST 36:24
2015 Roman Fosti EST 30:11 Jekaterina Patjuk EST 33:51
2016 Tiidrek Nurme EST 29:42 Liina Tšernov EST 34:56
2017 Bernard Korir KEN 29:46 Liina Tšernov EST 35:49
2018 Weldom Kerich KEN 30:14 Norah Chebet KEN 34:05
2019 Vasyl Koval UKR 30:10 Liina Tšernov EST 34:20
2021 Kaur Kivistik EST 30:24 Liina Luik EST 36:09
2022 Tiidrek Nurme EST 29:39 Soukaina Atanane MAR 33:11 *
2023 Tiidrek Nurme EST 29:31 Laura Maasik EST 34:46

21,1 km võitjad

AASTA MEHED RIIK TULEMUS NAISED RIIK TULEMUS
2000 Pavel Loskutov EST 01:03:23 Zivile Baluciunaite LTU 01:15:24
2001 Pavel Loskutov EST 01:04:29 Jelena Prokopcuka LAT 01:12:57
2002 Pavel Loskutov EST 01:04:55 Liilia Kesküla EST 01:28:31
2003 Pavel Loskutov EST 01:04:01 Jelena Prokopcuka LAT 01:11:25
2004 Pavel Loskutov EST 01:05:47 Kadri Kelve EST 01:24:14
2005 Pavel Loskutov EST 01:04:59 Tiina Tross EST 01:20:50
2006 Vjatseslav Koselev EST 01:06:21 Sigrid Valdre EST 01:19:29
2007 Pavel Loskutov EST 01:06:22 Sigrid Valdre EST 01:19:03
2008 Alexey Markov EST 01:08:24 Remalda Kergyte LTU 01:17:13
2009 Mareks Floroseks LAT 01:07:34 Rasa Drazdauskaite LTU 01:12:54
2011 Valerijs Zolnerovich LAT 01:07:07 Inna Poluskina LAT 01:17:27
2012 Janis Grigensons LAT 01:06:32 Ilona Marhele LAT 01:16:39
2013 Ibrahim Mukunga KEN 01:05:42 Jekaterina Patjuk EST 01:17:32
2014 Jacob Yator KEN 01:05:36 Jelena Prokopcuka LAT 01:12:28
2015 Tiidrek Nurme EST 01:06:08 Ilona Marhele LAT 01:18:35
2016 Victor Kamuren Ketienya KEN 01:06:58 Ilona Marhele LAT 01:17:08
2017 Bernard Korir KEN 01:04:44 Jekaterina Patjuk EST 01:15:17
2018 Tiidrek Nurme EST 01:03:27 Norah Chebet KEN 01:12:56
2019 Evans Cheruiyot KEN 01:00:29 * Janet Ruguru Gichumbi KEN 01:10:19 
2021 Tiidrek Nurme EST 01:05:39 Helena Peik EST 01:24:11
2022 Roman Fosti EST 01:06:39 Soukaina Atanane MAR 01:14:55
2023 Ali Chebures UGA 01:01:35 Beatrice Cheserek KEN 01:08:22 *

42,195 km võitjad

AASTA MEHED RIIK TULEMUS NAISED RIIK TULEMUS
2010 Rotich Bernard Kipkemoi KEN 2:18:16 Ruth Kutol KEN 2:36:02
2011 Julius Muriuki KEN 2:12:56 Alemu Almaz Balcha ETH 2:34:14
2012 John Kipkemoi Kirui KEN 2:15:21 Evelin Talts EST 2:45:02
2013 Dadi Tesfaye Beyene ETH 2:15:01 Irene Chepkirui KEN 2:34:40
2014 Dadi Tesfaye Beyene ETH 2:17:29 Evelin Talts EST 2:56:26
2015 Kiprop Tonui KEN 2:18:04 Kaisa Kukk EST 2:52:40
2016 Bernard Kipsang Chumba KEN 2:20:52 Esther Wambui Karimi KEN 2:44:34
2017 Kiprotich Kirui KEN 2:09:22 * Olga Andrejeva EST 2:51:06
2018 Roman Fosti EST 2:24:07 Daisy Langat KEN 2:33:50
2019 Josphat Leting KEN 2:12:42 Pamela Rotich KEN 2:32:16
2021 Ibrahim Mukunga Wachira KEN 2:30:43 Kaisa Kukk EST 2:44:46
2022 Jonathan Yego Kiptoo KEN 2:12:44 Pauline Mutwa Thitu KEN 2:31:29 *
2023 Sammy Kigen KEN 02:11:42 Dessi Ethlemahu Sintayehu ETH 02:34:04

* Distantsi rekordid

PARTNERID
Tallinna linn
Visittallinn
Kultuuriministeerium
Visitestonia
A. Le Coq
Nike
Sportland
Tallink
Kultuurkapital
Viking Motors KIA
World Athletics
AIMS
Running For All
Kergejõustikuliit
MyFitness
Marathon100
Sky Plus
Tervis Pluss
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt