Tallinna Maratonist

Tallinna Maraton toimub 9.-11. septembrini 2022. aastal.

 

Tallinna Maraton on Eesti kõige osavõturohkem rahvusvaheline spordisündmus.

Tuhandeid jooksusõpru ja liikumisharrastajaid kaasava Tallinna Maratoni programmi kuulub klassikaline maratonijooks (42,2 km), poolmaraton (21,1 km) ja 10 km pikkune RIMI Sügisjooks.

 

Paralleelselt tavasündmusega toimub 1.-30. septembrini Tallinna Maratoni virtuaaljooks, kus saab osaleda enda poolt välja valitud distantsil ja sobival ajal mistahes maailma nurgas. Virtuaalsel spordisündmusel on kavas kombineeritud maraton, ehk “maratoni kombo”, mis on jõukohane igaühele. Täispikk maratonidistants tuleb septembrikuu jooksul läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Lisaks on virtuaaljooksul kavas ka virtuaalne lastejooks.

 

Tallinna Maraton on Eesti üks suurimaid ja osavõturohkeimaid rahvusvahelisi spordisündmusi

Tallinna Maratoni eelkäija Tallinna Sügisjooks korraldati esimest korda 3. septembril 2000. aastal Rocca al Mares. 2007. aastal kolis Eesti populaarseim jooksuvõistlus Tallinna kesklinna. Mõned aastad hiljem, 2010 sai liikumissündmus nimeks Tallinna Maraton, kui esmakordselt võeti kavva maratonidistants. Tänaseks on Tallinna Maraton koos Sügisjooksuga pannud liikuma veerand miljonit liikumisharrastajat.

 

Tipptasemel jooksjaid ja tuhandeid harrastajaid kaasava Tallinna Maratonil jagub jõukohaseid distantse kõigile. Eesti suurima rahvaspordisündmuse programm algab laupäeval 21,1 kilomeetri pikkuse poolmaratoni ning 10 km RIMI Sügisjooksuga ja lõpeb pühapäeval klassikalise maratonijooksu (42,2 km).

 

Eesti ajaloo osavõturohkeima rahvusvahelise spordisündmuse osavõturekord sündis Eesti Vabariigi juubeliaastal 2018, kui Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu distantsidel osales kokku 23 940 jooksjat ja liikumisharrastajat 67 riigist. Sajandi suurjooksuks tõusnud TallinnaMaratoni korraldus sai kõrge hinnangu samaaegselt siin toimunud RahvusvaheliseMaratonide Liidu AIMS kongressilt ning pälvis Euroopa Kergejõustikuliidu kõrgeima 5 Star Race standardi. 

 

2022. aastal kannab Tallinna Maraton Rahvusvahelise Kergejõustiku Liidu World Athletics Label märgist nii maratonide kui poolmaratonide arvestuses. Märgis näitab kõrget professionaalset korraldustaset ning tugevat konkurentsi tippjooksjate seas. Lisaks annab märgis võimaluse teenida kõrgeid reitingupunkte ka Eesti parimatel jooksjatel, mis on üheks oluliseks eeltingimuseks meie jooksjate jõudmisel tiitlivõistlustele.

 

Tallinna Maratoni rada on mõõdistatud vastavalt Rahvusvahelise Maratonide ja Pikamaajooksu Liidu (AIMS) ning Rahvusvahelise Kergejõustiku Liidu (World Athletics) reeglitele. Atesteeritud rajamõõtja poolt mõõdetud rada annab kindluse kõigile võistlejatele, et rada on täpse pikkusega ja siin joostud tulemused on ametlikud. See tähendab, et AIMS’ija World Athletics’i passistatud rajal joostud tulemusi saab kasutada teistel kvalifikatsiooni nõudvatel maratonidel osalemiseks.

 

Tallinna Maraton on pälvinud jooksjate tähelepanu ka uhkete medalitega. Viimaste aastate medalid olnud inspireeritud Eesti sümbolitest - nii kandis 2018. aasta medal Eesti rahvuslille rukkilille motiivi ja 2019. aasta medalit kaunistasid tammepärja fragmendid. 2020. aasta medal oli inspireeritud lootuse, sihikindluse ja tahtejõu sümbolist Põhjanaelast. 2021. a medalit kaunistasid mäslevad merelained märkimaks viiruse levikust tingitud keerulist ajastust kogu maailmas.

 

2022. aastal toimub Tallinna Maraton 9.-11. septembrini.

Paralleelselt toimuvast virtuaaljooksust saab osa võtta 1.-30. septembrini 2022.

 

Kohtumiseni!

 

 

 

 

Tallinna linn
Visitestonia
Kultuuriministeerium
World Athletics
AIMS
Running For All
Kergejõustikuliit
Kultuurkapital
Rimi
Tallink
Tallink
Nike
Sportland
Klick
MyFitness
Marathon100
Sky Plus
Eesti Linnajooksud
Kesklinna Tõlkekeskus
Sportos
TV3