18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

18. mail 2019 toimuva Baltimaade suurima naiste liikumissündmuse starti pääseb 15 000 osalejat. Registreerimine on avatud siin, kus on kõigil hea võimalus soetada endale ka äsjavalminud unikaalne raamat „Maijooks 30 (1988-2018)“. 

Tallink Maijooksul saavad naised ja tütarlapsed kaasa lüüa kõigile jõukohasel seitsmekilomeetrisel rajal joostes, käies või kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ning ilma ajavõtuta distantside vahel. Maijooksule saab ennast kirja panna nii üksikult, sõpruskondade kui kollektiividena. 

 

Tallink Maijooksul saab terve pere veeta toreda ja sportliku päeva - kui emad saavad minna jooksu- ja käimisrajale, siis lapsed võivad lustida Drako lastejooksudel ning kogu päeva on Lauluväljakul avatud Tervisemess ning Meestehoid. Üritus lõpeb traditsioonilise kevadkontserdiga. 

 

Esimene Maijooks toimus 1988. aastal ja sellel osales paarsada hakkajat naist. Maijooksu tollane käivitaja Anne Lill on koostanud unikaalse raamatu, mis annab põhjaliku ülevaate praeguse suursündmuse käivitamise keerdkäikudest, kolme kümnendi (1988-2018) vältel toimunud jooksudest ja korraldajate vä...

"Maijooks 30" raamat

Põnevad juhtumised, pildid ja faktid 1988-2018.

Kuidas sündis Eesti suurim naistejooks? Kuidas kujunes vaid paarisaja naise osavõtul alustanud liikumisüritusest üle-Eestiline suursündmus?

Meenutavad maijooksu korraldajad ja maijooksjad.

"Maijooks 30" raamat on müügil siin

 

Katkend raamatust

Pool tundi enne starti ulatub järjekord registreerimislaua taga raadiotorni eest mitmekümne meetri kaugusele iidsete hõbepajude alla. Aga naisi üha tuleb ja tuleb: nooremapoolseid, keskealisi, päris plikaohtu, sekka mõni kuue- ja seitsmekümnenegi. "Hakkasin Võru alt juba enne kella viit tulema. Häälega! Ei, päris hästi läks, Mäo kandis oli pikem passimine, aga selle-eest tõi üks Žiguli-mees mu päris siia lauluväljaku värava ette kohale," sädistab üks seljakotiga linalakk õnneloositalongi täites. "Jessas! Viimati jooksin keskkooli kehalise kasvatuse tunnis, ei tea küll, kuidas ma täna need kilomeetrid ära joosta jaksan," muretseb keegi neljakümnendates dressipükse sääri mööda ülespoole rulliv naine.