18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Lastejooksud

Mesikäpa lastejooksud toimuvad laupäeval, 18. mail 2019 Tallinna Lauluväljakul algusega 11.00. 

Distantsi pikkus on ca 250 m ja osalema on oodatud kõik lapsed vanuses 2 - 12.

 

Ajakava

11.00     2-aastased        KOLLASED NUMBRID

11.20     3-aastased         ROHELISED NUMBRID

11.40     4-aastased         PUNASED NUMBRID

12.00     5-aastased         SINISED NUMBRID

12.30     6-aastased        LILLAD NUMBRID

12.50     7-aastased        KOLLASED NUMBRID

13.10     8-aastased        ROHELISED NUMBRID

13.30     9.-10.aastased  PUNASED NUMBRID

13.50     11.-12.aastased SINISED NUMBRID

 

Registreerimine on avatud nii jooks.ee iseteeninduskeskkonnas kui ka võistluspäeval kohapeal!

Registreerimine on kõigile TASUTA.

 

Kõigile lõpetajatele kingikott ning MEDAL! 

 

MIKS LIMONAAD LASTEÜRITUSE LÕPUS?

Süsivesikute tarbimine on normaalse toitumise üks osa ning on laste ja noorukite igapäevases toitumises väga olulisel kohal. Kuigi karastusjookide puhul räägitakse palju tühjadest kaloritest, on füüsilise pingutuse järel saadav jook ühetviisi nii vedelikuvajaduse kui energia taastumise allikaks, sisaldades just nimelt ka suhkrut.

Traditsiooniline Limonaad kutsub üles aktiivset liikujat tarbima vastutustundlikult, nagu on tootel ka kirjutatud -  Kes ei liigu, see Limpsi ei joo.

Toitumislane info: 0,5l pudel sisaldab energiat 190 kcal pudeli kohta /100 ml  on 38 kcal (suhkru sisaldus 46 g pudeli kohta/100 ml on 9,2g).

Kes ei soovi jooksus osalemise joogipreemiat vastu võtta, võib selle julgelt tagasi anda! Me mõistame, et lapsed ja nende toitumiskavad on erinevate vajadustega.

Kes limpsi ei taha vastu võtta, võib saada veepudeli.

 

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp