18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

SEB Maijooks paneb tuhanded tublid naised liikuma!

02.05.2017

Maijooks tähistab kolmekümnendat juubelit!

Esimene Maijooks toimus 1988. aastal Maiklubi eestvedamisel, meelitades tervisejooksu tegema paarsada naist. 

Uue aastatuhande alguseks jõuti juba seitsme tuhande osavõtjani. Inspiratsiooni ja eeskuju korraldamiseks saadi Soomest, Naisten Kymppi üritusest, mida korraldati liikumispuuetega laste toetuseks.

Alates 2009. aastast hakkas Maijooksu korraldama Spordiürituste Korraldamise Klubi, tõstes igakevadise suursündmuse korralduslikult uuele tasemele, mida peegeldab ka järjest kasvav osalejate arv. Aastal 2011 jõuti esmakordselt kümne tuhande osavõtjani ja praeguseks küünditakse juba 15000 liikumisharrastajani. Väikese Eesti kohta on see fenomenaalne. Naised teevad kohati silmad ette meestelegi.

 

Eesti naised armastavad liikuda!

 

Maijooksul on olnud oluline roll liikumisharrastuse trendide kujundamisel naiste seas. Maijooks on Eesti läbi aegade suurim naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, kus on kahekümne üheksa aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise.

Võib julgelt öelda, et tänu Maijooksule on suurenenud ka paljude teiste jooksude ning rahvaspordiürituste osavõtjaskond. Marathon100 andmetel moodustavad naised Eesti jooksuüritustel suisa üle 50% osavõtjatest. See number on isegi maailmas unikaalne.

 

Kevadine suursündmus tervele perele!

 

SEB Maijooksule tullakse kogu perega, sest tegevusi jätkub nii lastele kui isegi meestele! Daamid, naised, neiud ja tütarlapsed võivad kaasa lüüa kõigile jõukohasel seitsmekilomeetrisel rajal joostes, käies või kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ja ilma ajata distantside vahel. Lastele toimuvad lõbusad Draakoni lastejooksud Venno Loosaare juhtimisel.

Maijooksust võetakse aktiivselt osa ka kollektiivide ja ettevõtete arvestuses, sest mängus on arvukaima osalejaskonnaga ettevõttele mõeldud karikas. Töökollektiivide arvukus on aastatega suurenenud, sest suurim naistele mõeldud jooksusündmus on hea põhjus korraldada oma naistöötajatele motivatsioonipäev ning paljud vahetustega tegutsevad firmad annavad sel päeval naistele vaba päeva.

 

Juubeliprogrammi tegevusi jagub terveks päevaks!

 

Maijooksu päev algab spetsiaalselt Maijooksu juubeliks ettevalmistatud Myfitnessi trennihommikuga, kus saab Eesti parimate treenerite juhendamisel katsetada erinevaid treeningstiile. Populaarses Tallinki Meestehoius pakutakse atraktsioone ja tegevusi igale maitsele. Meestehoid asub seekord finiši läheduses, olles parim koht kaasaelamiseks ligi poolteist tundi kestvale naiste finišeerimisele.

Avatud on sporditurg pea poolesaja väljapanekuga. Saab soetada hea hinnaga erinevat spordivarustust, sealhulgas erikujundusega Maijooksu juubelisärke, tutvuda erinevate tervisetoodetega, mõõta tervisenäitajaid, tutvuda ja kirja panna mitmetele rahvaspordisündmustele.

Päeva lõpetab retrohõnguline Maijooksu juubelikontsert, kus astuvad üles armastatud Eesti artistid, eesotsas Maijooksu mitteametliku “hümni” autori Erich Kriegeriga.

 

Maijooksu viivad läbi arvukad koostööpartnerid ja kogenud meeskond!

 

Maijooksu korralduses löövad kaasa paljud asutused ilma kelleta ei oleks ürituse toimumine võimalik: SEB, Tallink, Nike, Saku, Peugeot, Sportland, Benu apteek, Tallinna linn, Lauluväljak ja paljud teised.

Juubelijooksu aitab korraldada üle 500 inimese.

 

Soovime kõigile maijooksulistele kerget jalga ja elamusterohket päeva!

 

SEB Maijooksu korraldajad

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp