18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

Eesti suurima naiste liikumissündmuse peaesinejaks on Karl-Erik Taukar

27.03.2018

Tallink Grupi ja Spordiürituste Korraldamise Klubi pikaaegse koostöö jätkuna sõlmiti eelmise aasta lõpus leping, millega Tallinkist sai Maijooksu nimitoetaja. Igakevadine suurim liikumissündmus kannab nüüd nime Tallink Maijooks.

 

Tuhandeid naisi liikuma meelitavale Tallink Maijooksule registreerumine on naistepäevajärgselt liikumas rekordikursi lähistel. Hetkel on stardinimekirjas juba üle 6000 tubli õrnema soo esindaja. Lisaks harrastusjooksjatele on Maijooksul alati kohal ka Eesti parimad jooksjad ning tänavu plaanivad starti tulla näiteks Liina Tšernov, Lily, Liina ja Leila Luik.

 

Märkimisväärne on see, et teist korda Maijooksu ajaloos saavad kõik osalejad finišis kaela medali, mis on kujundatud uue unikaalse disainiga ning sobib kaunistama iga naise auhinnakappi.

 

Maijooks ei ole aga pelgalt liikumisüritus, sest kogu päeva on Lauluväljakul avatud Tervisemess ja Tallink Meestehoid. Ürituse lõpetab traditsiooniliselt meeleolukas kevadkontsert, mille peaesinejana astub osalejate rõõmuks lavale Karl-Erik Taukar.

 

Tallink Maijooks toimub Tallinna Lauluväljakul 19. mail. Kavas on nii ajavõtuga seitsmekilomeetrine võistlusdistants kui ka ajavõtuta jooks, käimine, kepikõnd ja lõbusad Drako lastejooksud. Korraldajad on tänavu valmis vastu võtma 15 000 osalejat.

 

Tallink Maijooksule saab registreeruda siin

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp