18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Uudised

Tallink Maijooksul hoolitseb meeste eest Tallink Meestehoid

17.05.2018

19. mail toimub Tallinna Lauluväljakul järjekorras juba kolmekümne esimene Tallink Maijooks. Viimased kolm aastakümmet on see olnud regiooni suurimaid kevadisi spordisündmusi ning toonud sportima tuhandeid naisi ja neide.

 

Maijooksul lastakse rajale küll ainult õrnema soo esindajad, kuid ei ole unustatud ka mehi, sest kui naised on kõndimas või jooksmas, pakub meestele meelelahutust ja sportlikku tegevust legendaarne Tallink Meestehoid päevajuht Rene Riismaa eestvedamisel.

 

Kuna 2018 on jalgpalli MM-i aasta, siis leiab tänavu Meestehoiust mitmeid jalkaga seotud atraktsioone. Samuti saavad mehed omavahel sportlikult mõõtu võtta ning jäädvustada hetke meeleolukast päevast fotonurgas. Oma atraktsioonidega on kohal ka Päästeliit.

Sel aastal laieneb Tallink Meestehoid üle terve Lauluväljaku - nimelt saab meeste alalt stardi seikluslik orienteerumismäng Meesteoid, mille raames tuleb tahvelarvuti toel leida üles mõnikümmend sihtkohta Lauluväljakul ning seal küsimustele võimalikult täpsed vastused anda.

Jagub ka adrenaliinisüste - püsti saab pandud zipline rada. Pärast pikka liugu puude latvade kohal on aga võimalik lõõgastuda Tallink Grupi ilusalongide ketti kuuluva Hera Salongide massaažinurgas või üllatada jooksult tulnud kaasat uue soenguga. Just, Meestehoiu legendaarne juuksurinurk on taas avatud! Lisaks jääb mõndagi esialgu veel üllatuseks.

 

Pole kahtlustki, et mehed leiavad Tallink Meestehoius tegevust terveks päevaks, kuid kasutavad kindlasti ka võimalust kaasa elada kell 11.30 Mere värava lähistel algavatele Drako Lastejooksudele ning innustavad naisi Maijooksu stardis, mis antakse 13.00.

Seitsmekilomeetrisel jooksu-, käimise- ja kepikõnnirajal ergutavad kõiki liikumisharrastajaid artistid Tallinki laevadelt, lõpuspurdiks antakse hoogu juurde Sportlandi ja MyFitnessi ergutuspunktides ning Saku Vichy joogipunktides pakutakse vett ja värskendavat vitamiinijooki. Kõige selle kõrval saab mõistagi ka iga mees oma kallitele raja ääres kaasa elada ning kogu sündmuse veelgi meeleolukamaks muuta.

 

Sportliku päeva lõppu võib terve pere juba koos nautida Maijooksu traditsioonilisel kontserdil, kus sel aastal on peaesinejaks Karl Erik Taukar Band.

 

Tallink Maijooksule saab kuni reede õhtuni registreerida internetilehel www.jooks.ee ning Tallinna Lauluväljaku esimesel korrusel avatud Maijooksu sekretariaadis. Sekretariaat on avatud neljapäeval ja reedel kell 10.00-19.00 ning laupäeva hommikul enne kell 13.00 toimuvaid starte. 

 

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp