Tartu Linnamaratoni võitis Bert Tippi, poolmaratoni Eesti meistriteks krooniti Kaur Kivistik ja Jekaterina Patjuk

02.10.2021

Võitja Bert Tippi. Foto: Adam Illingworth

Laupäeval joostud 10. Tartu Linnamaratonil triumfeeris maratonidistantsil Bert Tippi ajaga 2:31.39. Parim naine maratonil oli kolmandat aastat järjest Kadiliis Kuiv ajaga 2:50.54. Poolmaratoni Eesti meistriteks tulid Kaur Kivistik ning Jekaterina Patjuk.

Maratonidistantsil jooksis üle 20 km üksinda Rauno Laumets ning vahe teise ja kolmanda kohaga kasvas pea 4 minuti pikkuseks. Kui Laumets ootamatult katkestas, hakkas võistlus kuld- ja hõbemedali peale Bert Tippil ja Ülari Kaisil. Pea terve distantsi kahekesi jooksnud duost oli kiireim Bert Tippi, kelle finišiajaks tuli 2:31.39. Teise koha sai Ülari Kais (+02.10) ning kolmandana lõpetas Allan Männi (+08.05).

„Nägin Raunot Kroonuaia silla juures, kus ta mulle juba kaasa elas. Sellest hetkest oli juba selge. Ülariga hakkas vahe tekkima kuskil siin samas Raekoja lähedal. Eks see võit ole ikka üllatus,“ selgitas jooksu kulgu võitja Tippi.

Naiste konkurentsis võitis 42 km distantsi kolmandat aastat järjest Kadiliis Kuiv ajaga 2:50.54, kellele järgnesid Jana Treier (+10.52) ja Lilian Jõesaar (+12.37).

„Teadsin, et tuleb teha oma jooksu ja plaan oli kolmas Tartu Linnamaratoni võit kätte saada. Raskeid hetki oli küll palju, näiteks viimased 10 km olid ikka omaette,“ rääkis Kuiv.

Poolmaratoni distantsil selgitati välja Eesti meistrid. Esimesed 10 km jooksis koos kolmene punt, kuhu kuulusid Kaur Kivistik, Leonid Latsepov ja Juri Kovaljov. Pärast 10 km läks Kivistik oma teed ning Eesti meister poolmaratonis finišeerus uhkes üksinduses ajaga 1:05.31. Hõbemedali sai Leonid Latsepov (+01.03) ning pronksmedali Juri Kovaljov (+01.12).

“Otsustasin, et 10 km jooksen sõbralikult koos pundiga ja siis lähen oma teed. Võit ei tulnud minu joaks üllatusena,” tõdes poolmaratoni Eesti meister Kivistik.

Naiste arvestuses oli kiireim naine poolmaratonil Jekaterina Patjuk, kes krooniti ka Eesti meistriks ajaga 1:15.50. Teisena lõpetas Kaisa Kukk (+02.14) ning kolmandana Pille Hinn (+03.15).

„Hea vahe tekkis Kaisa ees tänu meestele, kellega koos jooksin. Ei vaadanud üle õla ja tegin ära oma töö,“ selgitas Patjuk.

Kõige osavõturohkema distantsi ehk 10 km jooksu finišijoone ületas esimesena Olavi Allase ajaga 31:31 ning naistest Liina Luik 36:39.

Linnamaratoni põhidistantside vahel toimusid kesklinnas keset maratonimelu ka lastejooksud, millest võttis esialgsetel andmetel osa 1265 jooksusõpra.

Sealhulgas lõpetas 450-meetrilise TILLUjooksu 869 eelkooliealist last ning 900 meetri pikkuse MINImaratoni läbis 396 kooliealist last.

10. Tartu Linnamaratoni põhidistantsidele registreerus esialgsetel andmetel 2205 inimest (neist 411 maratonidistantsile, 827 poolmaratonile ja 967 inimest 10 km distantsile). Kui juurde liita veel reedese Friday Night Runi 1006 ja lasteürituse 1265 osalejat, saab linnamaratoni ürituste osalejate koguarvu 4476.

10. Tartu Linnamaratoniga tõmmati joon alla Tartu Maratoni Kuubiku 2021 hooajale.