11.-13. september 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi de lv sv

Uudised

AIMS on saanud uue internetikodu – AIMS-WORLDRUNNING.ORG

16.06.2016

Rahvusvaheliste Maratonide ja Pikamaajooksude Liit (The Association of International Marathons and Distance Races - AIMS) teatab, et tänasest – 2016. a. 14. juunist – on AIMS kolinud uude Internetikoju – www.AIMS-worldrunning.org – ‘Maailmajooksu kodu™’. See muutus on osa kestvast projektist, mille raames kaasajastatakse veebisait ning jätkatakse endiselt kogu maailma jooksuharrastajatele ja meediale  jooksmise ja jooksuvõistlustega seotud teabe jagamist.

Kontakt e-postiaadress
Uue kodulehe aadressiga kaasneb ka AIMSi e-postiaadressi uuendamine. AIMSi peakontoriga saab nüüd ühendust aadressil aimshq@aims-worldrunning.org; liikmelisuse ja ürituste toimumiskuupäevade uuendamiseks peaksid AIMSi liikmed kasutama aadressi update@aims-worldrunning.org

1982. a. asutamisest alates on AIMS pakkunud väärtuslikku teavet ja abi jooksuvõistluste korraldajaile, sportlastele, meediale ning jooksuharrastajaile. Jooksuvõistluste korraldajate kasutada on ainulaadne teabekogum, kus muuhulgas annavad oma ala eksperdid praktilist nõu maailmaklassi jooksuürituse korraldamiseks ja reklaamimiseks.

Sportlased ning eriti just rahvusvahelised jooksuturistid kasutavad AIMSi kodulehte, et olla kursis üle 400 jooksuvõistlusega enam kui 100 maailma riigis ja piirkonnas. AIMSi liikmejooksude hulka kuuluvad nii maailma suurimad üritused, sealhulgas Bostoni, Chicago, New Yorgi, Berliini ja Tokyo maratonid, samuti jooksusündmused üsna maailma lõpust – Põhjapooluse maratonist (North Pole Marathon) Sahara maratonini (Sahara Marathon) Aafrikas. Sportlastel on võimalus osaleda Ateena algupärasel maratonil (Athens Marathon. The Authentic), et joosta Pheidippidesi jalajälgedes – üle 2500 aasta tagasi pani just see sõdur aluse kaasaegsele maratonile, joostes Maratoni lahingust Ateenasse võitu kuulutama. AIMSi liikmejooksudest osavõtvail sportlastel on ka hea võimalus joosta maailma kahe suurima joa – Niagra juga Kanadas ja Victoria juga Zimbabwes – varjus või läbida joostes Suur Hiina Müür.

Ka ülemaailmne jooksumeedia kasutab AIMSi kodulehte jooksumaailma viimaste arengutega kursisolekuks. www.AIMS-worldrunning.org on lihtsalt öeldes jooksu kodu; loodame, et külastate meid varsti ning jätkate jooksu igal pool maailmas.

AIMSist
AIMS on liikmelisuspõhine organisatsioon, mille liikmelisus 1982. aastal asutamisest arvates on järjest kasvanud, hõlmates nüüd üle 410 maailma juhtiva pikamaajooksu enam kui 100s riigis ja piirkonnas. AIMSil on liikmeid kõigilt meie planeedi kontinentidelt. AIMSi kolm põhieesmärki on järgmised:

  1. Pikamaajooksu edendamine ja reklaamimine kogu maailmas
  2. Koostöö Rahvusvaheline Kergejõustikuliiduga (International Association of Athletic Federations - IAAF) kõigis rahvusvahelisi maanteejookse puudutavais küsimustes
  3. Teabe-, teadmiste ja asjatundlike kogemuste vahetus Liidu liikmete vahel.

Soe talv on tõstnud Eesti tuntud jooksusündmustele registreerimise enneolematult kõrgeks.