11.-13. september 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi de lv sv

Uudised

Tallinn kandideerib rahvusvahelise maratonide kongressi läbiviijaks 2018. aastal

07.11.2016

Eesti suurima rahvaspordisündmuse ja Baltimaade populaarseima rahvusvahelise maratonijooksu SEB Tallinna Maratoni korraldajad osalevad sel nädalal Kreeka pealinnas Ateenas toimuval 21. Rahvusvahelisel Maratonide ja Pikamaajooksude Assotsiatsiooni AIMS kongressil, kus valitakse järgmise kongressi toimumispaik. 22. AIMS kongressi läbiviijateks kandideerinutest jõudsid sel nädalal Ateenas toimuvasse lõppvooru Gruusia pealinn Tbilisi, Malaisia linn Penang ja Eestimaa pealinn Tallinn.

Tallinna valituks osutumise korral toimuks kõrgetasemeline kongress Eesti pealinnas 6.-8. septembrini 2018 - Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal.

 

SEB Tallinna Maratoni peakorraldaja Mati Lilliallik mainis, et kongressi korraldamine tähendaks meile, kui väikese riigi esindajatele, suurt tunnustust, vastutust, aga ka võimalust, sest Tallinnale ja Tallinna Maratonile koondub jooksumaailma tähelepanu, mis loob head eeldused arvukate maailma maratonijooksjate Eestisse tulekuks ning tõstab seeläbi ka meie mainet ja konkurentsivõimet tulevikuks. Samuti oleks kongressi Tallinnas toimumine suur väljakutse ja hea võimalus enda tutvustamisel tervele Eestile ja eriti meie pealinnale. Maailmas ringleb aastaringselt hinnanguliselt 3,5 miljonit “maratonituristi”, kes otsivad endale uusi ja põnevaid väljakutseid – enamus neist pole Eestisse veel jõudnud.

 

AIMS on 1982. aastal asutatud organisatsioon, mille liikmeskonda kuulub 410 rahvusvahelist maratoni ja pikamaajooksu 110 riigist planeedi kõigilt mandritelt. Nende hulgas on üle maailma tuntud pikamaajooksuvõistlused nagu näiteks Berliini, Pariisi, New Yorki, Bostoni ja Tokio maratonid.

AIMS-i kolm põhieesmärki on:

 

  1. Arendada ja edendada pikamaajooksmist üle terve maailma.
  2. Teha koostööd rahvusvahelise kergejõustikuliiduga IAAF kõigis küsimustes mis puudutavad rahvusvahelisi maanteejookse.
  3. Vahendada liikmete vahel informatsiooni, teadmisi ja oskusi.

 

Üksikasjaliku ülevaate saab organisatsiooni kodulehelt: www.AIMS-worldrunning.org

AIMS kongressi infot leiab internetiaadressilt: www.aimsworldcongress2016.gr

Eesti suurima spordisündmuse korraldajad on tuleval aastal esmakordselt pannud erinevatele distantsidele registreerimise piirarvud.

 

Eesti osavõturohkeimal rahvusvahelisel spordisündmusel osales tänavu kokku 21 494 jooksjat 65 riigist. Järgmiseks aastaks on osalejate huvi tõenäoliselt suurem, sest Tallinna Maraton kandideerib 2020. aastal esmakordselt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF pronks tasemega võistluseks nii maratonide kui poolmaratonide arvestuses. Perspektiiv on jõuda hiljemalt 2025. aastaks kõrgeima tasemega rahvusvaheliste jooksude hulka, mis on tulevikus üheks paremaks võimaluseks Eesti jooksjate pääsemisel tiitlivõistlustele. Kui Tallinna Maratonile IAAF-i poolt vastav korraldustase omistatakse, siis võib oodata nii Eesti kui välismaa jooksusõprade huvi olulist kasvu, mis võib osavõtjate arvu viia kahekümne viie tuhandeni.