11.-13. september 2020
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi de lv sv

Uudised

Jane Salumäe Eesti naiste maratonirekord 20 aastat löömata!

10.05.2017
Jane Salumäe rekordijooksu finiš Torino Maratonil 1997.a.

Täna möödub 20 aastat Eesti naiste maratonijooksu rekordist, mis seni löömata. Jane Salumäe lõpetas Torino maratoni aastal 1997 ajaga 2:27.04, jäädvustades ennast aastakümneteks Eesti maratonijooksu ajalukku.

Eesti edukaima naismaratoonari Jane Salumäe nimel, kes juba ligemale 17 aastat elanud Hispaanias Madridis, püsib ka Eesti poolmaratoni rekord 1:10:10 aastast 1994.

 

Tänasel päeval treenib Jane õpilasi omanimelises maratonikoolis nii Eestis kui Hispaanias ja võistleb edukalt peamiselt trail runi (mäkkejooksu) võistlustel. Igapäevaselt hoiab ta end vormis jõusaali- ja jooksutreeningutega. Jane arvab, et olenemata tippspordis oldud ajast, pole tema vanuses (49) vaja ennast väga proovile panna. ”Aeg oleks viimaks sporti nautida. Mulle meeldib see, mida teen ja ma teen tõesti praegu sporti vaid enda jaoks. Nüüd on selleks võimalus.“

 

SEB Tallinna Maraton ootab Jane Salumäe comebacki Tallinnas 9. või 10. septembril. Korraldajad on läbi aegade Eesti parima naismaratoonariga kokku leppinud võimaliku osalemise Tallinnas. Kas sportlane eelistab joosta maratoni, poolmaratoni või 10 km, see selgub ettevalmistavate treeningute käigus. 

 

Eesti jooksusõprade nimel õnnitleme Eesti rekordiomanikku ning soovime indu ja tervist treeninguteks!

 

Teatele lisatud:

Jane Salumäe rekordijooksu finiš Torino Maratonil 1997.a.

(väljavõte Torino päevalehest)

Eesti suurima spordisündmuse korraldajad on tuleval aastal esmakordselt pannud erinevatele distantsidele registreerimise piirarvud.

 

Eesti osavõturohkeimal rahvusvahelisel spordisündmusel osales tänavu kokku 21 494 jooksjat 65 riigist. Järgmiseks aastaks on osalejate huvi tõenäoliselt suurem, sest Tallinna Maraton kandideerib 2020. aastal esmakordselt Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF pronks tasemega võistluseks nii maratonide kui poolmaratonide arvestuses. Perspektiiv on jõuda hiljemalt 2025. aastaks kõrgeima tasemega rahvusvaheliste jooksude hulka, mis on tulevikus üheks paremaks võimaluseks Eesti jooksjate pääsemisel tiitlivõistlustele. Kui Tallinna Maratonile IAAF-i poolt vastav korraldustase omistatakse, siis võib oodata nii Eesti kui välismaa jooksusõprade huvi olulist kasvu, mis võib osavõtjate arvu viia kahekümne viie tuhandeni.