10 km distantsi võidud läksid Eestisse ja Marokosse

10.09.2022

10 km võitja Tiidrek Nurme. Foto: Jarek Jõepera

Tallinna Maratoni programmi kõige osavõturohkeima 10 kilomeetri pikkuse RIMI Sügisjooksu võitis Eesti maratonitiimi liige Tiidrek Nurme. Naiste kiireim oli Soukaina Atanane Marokost, kes võitis täna hommikul ka poolmaratoni distantsi.

Koos tuhandete harrastajatega jooksid Eesti viimase kolme aasta osavõturohkeimal distantsil kaasa ka mitmed Eesti paremad pikamaajooksjad ning kiired välisvõistlejad.

RIMI Sügisjooksu 10 kilomeetri distantsil tegi soolojooksu Eesti parim maratoonar Tiidrek Nurme Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, kes sai võiduajaks 29 minutit ja 39 sekundit. Teiseks tuli Karel Hussar  klubist Jooksupartner (30.26), kolmandaks mitmekordne orienteerumise Eesti meister Kenny Kivikas (30.49) ning neljandale kohale platseerus Eesti Maratonitiimi jooksja Kaur Kivistik (31.09) Tartu Spordiseltsist Kalev.

Naiste võitjana finišeeris hommikul ka poolmaratonis esimeseks tulnud marokolanna Soukaina Atanane, ajaga 33.11 jättes napilt teisele kohale vaid 18-aastase Läti tulevikulootuse Agate Caune (33.16). Mõlemad ületasid ka Läti tuntuima pikamaajooksja Jelena Prokopcuka nimele kuulunud Tallinna Sügisjooksu 10 km distantsi rekordi (33.18). Kolmandaks tuli Laura Maasik (35.27) tiimist Head inimesed.

Tallinna Maratoni programm jätkub pühapäeva hommikul kell 9.00 Toompea jalamilt Falgi teelt startiva 42 kilomeetri ja 195 meetri pikkuse klassikalise maratonijooksuga, mille raames toimuvad ka Eesti ja Tallinna meistrivõistlused.