Miks osaleda kollektiiviga spordiüritusel?

Paljud ettevõtted püüavad saavutada oma meeskonnas ühtekuuluvustunnet. Mõned investeerivad tuhandeid mentorlusse või juhendamisse, teised aga üritavad seda teha ettevõtte õhkkonna loomise ja arendamise kaudu. Vähe mõistetakse aga, kui mõjusad võivad lihtsad tegevused meeskonna ühtekuuluvustundele olla.

 

Sport on üks parimaid viise erineva taustaga töötajate kokkuviimiseks ja omavaheliste suhete loomiseks. Sport võib mängida suurt rolli meeskonna moraali ja koostöö loomisel, mis suurendab selle tulemusena ka töö efektiivsust. Loe edasi, et teada saada, millised on peamised põhjused, et ühiselt ette võtta spordiüritusel osalemine.

Töötajate tervis paraneb
 

Osaledes spordiüritustel, suureneb oluliselt tõenäosus olla ka regulaarselt füüsiliselt aktiivne. Töötaja, kes regulaarselt liikumisharrastusega tegeleb, on tervem, õnnelikum ja produktiivsem, tal on rohkem häid mõtteid ja parem keskendumisvõime. Eestis on 6–7 protsenti potentsiaalsest tööjõust mitteaktiivsed haiguse, puude või vigastuse tõttu. See vähendab tööturul osalemise tõenäosust meestel 40 ja naistel 30 protsendi võrra. Mõtlemapanev on teadmine, et Eesti mees elab paarkümmend aastat oma elust vähem tervena kui näiteks Rootsi mees. WHO andmetest selgub, et inimese tervisest on lausa 50 protsenti seotud elustiili ja liikumisaktiivsusega. Läbi spordiüritustel osalemise õpivad inimesed kõrgemalt hindama füüsilist aktiivsust ning on seeläbi suurema tõenäosusega terved. Tervemad töötajad puuduvad terviseprobleemide pärast vähem töölt ning töötavad efektiivsemalt.

Spordiüritustel ühiselt osalemine parandab meeskonnatööd
 

Paljusid meist on lapsepõlvest saati innustatud spordiga tegelema, kuna see on alati olnud suurepärane viis meeskonnatöö, aususe ja teiste austamise õppimiseks. Enamik organisatsioone põhineb tänapäeval suuresti meeskonnatööl, seega neid oskusi saab õpetada ka teie töötajatele. Nad mitte ainult ei õpi üksteisega paremini suhtlema, vaid teevad seda austusega. Samuti õpetab see meeskonda koostööd tegema ja juhirolli oskusi arendama.

Spordiüritustel osalemine võib tekitada omavahelist tervislikku konkurentsi
 

Spordiüritused ei aita ainult töötajatel paremini koostööd teha, vaid neid saab kasutada ka tervisliku konkurentsi tekitamiseks ja selle tulemusel meeskondade tugevdamiseks. Näiteks võite üritusel osalemisel moodustada tiime meeskondadest või osakondadest, pidadades ajalist arvestust finišeerimisaegade järgi. See loob meeskondade vahel tugevamaid sidemeid, mille nad endaga töökeskkonda edasi kannavad.

Läbi ühistreeningute tõuseb motivatsioon olla regulaarselt aktiivne
 

Kui olete kunagi tegelenud spordiga, siis teate, et igal spordihuvilisel peab töö- ja era- ja spordielu ühildamiseks olema imeline ajaplaneerimise võime. Alati pole lihtne oma ajakavva treeninguid sobitada, kuid kolleegidega spordiüritustel osalemise eesmärk võimaldab treeninguid paremini koordineerida ja üksteist seeläbi motiveerida. Üksteist tagant utsitavad kolleegid hoiavad üleval vaimu, et oleks motivatsiooni kas enne või peale tööpäeva minna treenima. Töökohal murrab ühiselt treenimine ka hierarhilisi barjääre ja ühendab töötajaid erinevatelt elualadelt. Kui on tuldud koos terviserajale, jooksutossud jalas, pole enam tegevjuhte, raamatupidajaid ega praktikante vaid liikumisharrastajad, kes treenivad ühise eesmärgi nimel. Seepärast on ka treeningud suurepärane koht, kus kolleegidega isiklikul tasandil suhelda ning seeläbi omvahelist sidet tugevdada.

Jean-Philippe, kes osales kolleegidega jooksuüritusel, ütles: "All the values of sport are reinforced from the moment you are no longer alone. The idea is really that the whole team improves, especially in the preparation but also during the event".

 

 

Kokkuvõtteks

Spordiüritused võivad üldiselt olla suurepärane viis teie meeskonnasiseste suhete tugevdamiseks ja viisiks töötajatel üksteist tundma õppida. Samuti võivad spordiüritused olla suurepärane viis tõsta produktiivsust ning motivatsiooni.

 

REGISTREERI SIIN


 

Võta meiega ühendust

jooks@jooks.ee

6087576
 

 

PARTNERID
LHV
Tallinna Linn
Rimi
Euroopa roheline pealinn
Nike
A. Le Coq
Tallink
Sportland
Kultuurkapital
MyFitness
JOIK
Tartu Mill
Libress
Geisha
Fazer
Kotex
IcePower
Liikumisaasta 2023
Lauluväljak
Eesti Näitused
SPORTOS
Nicks
Vapiano
Tervis Pluss
Balbiino
Always
Kalew
Veskimati
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt