Ettevõtete väljakutse

 

"Murra töörutiin ja aita astuda samm lähemale tervislikumale eluviisile!“

 

Ettevõtete väljakutse on sobilik nii suuretele kui väikestele organisatsioonidele. Meeskonnana liikumisüritusel osalemine tugevdab suhteid kolleegide vahel, edendab töötajate vaimset ja kehalist heaolu ning muudab kogu meeskonda tugevamaks, kasvatades seeläbi kogu ettevõtte potentsiaali. Osaleda saavad kõik, sest distantsi võib läbida nii joostes, kõndides kui kepikõndi tehes. 

 

 

REGISTREERI ETTEVÕTE SIIN

 

Loe, miks ettevõtted osalevad

 

Ida-Tallinna Keskhaigla

 

"Tervishoiuvaldkonna asutusena mõistame Ida-Tallinna Keskhaiglas hästi, et liikumine mõjutab positiivselt nii füüsilist kui ka vaimset võimekust. Sportimisest tekkiv hea enesetunne tõstab energiat ja vähendab tööstressi, rääkimata lugematutest füüsilistest plussidest. Lisaks tõuseb enesehinnang, mis omakorda aitavad hõlpsamini saavutada tööalaseid ning isiklikke eesmärke.

 

Ent sportimisel on ka oluline sotsiaalne aspekt – koostegemine lähendab inimesi ja võimaldab olla üksteisele eeskujuks ning mis peamine – ühine spordiharrastus tugevdab meie-tunnet. Usume ITK-s, et mida rohkem meie inimesi koos liigub, seda parem on üksteisemõistmine ja seda tegusamad igapäevaselt oleme. Näeme koostegemise positiivset mõju töökultuurile järjest enam ja see julgustab meid liikumist veelgi edendama.

 

LHV Maijooks ja Tallinna Maraton, paistavad eeskätt silma kõrge korraldusliku taseme poolest ja kutsuvad ITK spordisõpru jätkuvalt ja üha enam osalema."

 

 


ETS NORD

 

"ETS NORDi osalemine Maijooksudel ja Tallinna Maratonidel on saanud traditsiooniks. Sest kes korra juba osalenud, soovib ka järgmisel aastal tulla ja nii on meie spordihuviliste arv igal aastal kasvanud.

 

Meie ettevõtte suurim väärtus on meie inimesed ja liikumissündmustel osalemine on hea võimalus panustada töötajate tervisesse ja heaolusse. Julgustame alati kõiki osa võtma jooks.ee üritustest ja me ei sea piiranguid distantsile ega läbimisviisile - kui tahad, kõnni, kui tahad, jookse.

 

Oleme hea näide sellest, kuidas sport inimesi ühendab ja toob sära silma, kui finišijoon ületatud on. Ja mis peamine - nendest üritustest jäävad meelde alati positiivsed emotsioonid. Aastateks."

 

 

 


Magnetic Group

 

Magnetic Group on lennukalt sportlik ettevõte.

 

"Meie hulgast leiab palju särasilmseid erinevate hobidega spordientusiaste, motospordist discgolfini. Üheskoos spordi tegemine võimaldab meil püsida tervena (nii vaimselt kui ka füüsiliselt) ning mõnusalt omavahel suhelda.

 

Osaleme koos ühistreeningutel ning võtame osa suurtest spordivõistlustest - näiteks võimaldab Magnetic oma töötajatele 2024. aastal enese proovilepanekut 15 eritüüpi spordivõistlusel erinevates riikides. Nende hulgast leiab muidugi Spordiürituste Korraldamise Klubi jooksuvõistlused, mis on Magneticu jooksufännide seas väga populaarsed."

 

 

 


Eesti Energia Spordiklubi

 

"Kuna olete Eesti suurim rahvaspordivõistlus ja parima korraldusega ning meile sobiva asukohaga (Tallinn, Narva), oleme teie üritustel ka telgiga väljas, et bränd oleks nähtaval. 

 

Oluline on liikumissündmustel osaleda, kuna meie spordiklubi põhieesmärgiks on liikumisharjumuste kasvatamine, kujundamine ja hoidmine ning aktiivseks eluviisiks võimaluste loomine. Nügime liikuma ka vähem aktiivsemaid töötajaid ja tekitame mõnusa tiimitunnetuse võistluspaigas." 

 

Roman Fosti

MTÜ Eesti Energia Spordiklubi juht

 

 

 


Saku Läte

 

"Saku Läte keskendub hoolivusele. Saku Läte jaoks on oluline pakkuda töötajatele võimalust osaleda rahvaspordiüritustel, selleks et tõsta liikumise ning tervise teadlikkust. 

 

Jooks.ee üritused on meie meeskonna jaoks mõnus ja lõbus ühistegevus, mille osalemise tulemusena on nii mõnigi kolleeg hakanud regulaarselt tervisesporti harrastama! 

 

Kord või mõned korrad aastas on hea tervel meeskonnal üle Eesti just spordiüritusel kokku saada!"

 

Airi Freimuth 

Turundusjuht

 

 

 


Käo Tugikeskus ja Käo Põhikool

 

"Käo Tugikeskuse ja Käo Põhikooli töötajaskond on sportlik rahvas. Püüame luua ka töökeskkonnas aktiivse liikumise võimalusi ja üksteist ergutada järjepidevale liikumisele. Tallinna Maratonil ja Maijooksul oleme osalenud tiimiga juba päris mitu aastat. Individuaalset osalemist on mõnel meie meeskonnaliikmel juba üle 25 aasta jne. 

 

Tiimiga osalejaid oli alguses vähe, kuid aastatega on osalejate arv kasvanud, meeskonna toetus ja kaasa motiveerimine on tulemuslik ja juba enne ürituste reklaami hakkavad kolleegid uurima, kas see aasta ka läheme! Tervislik liikumine on meil kõrgelt väärtustatud nii töötajaskonna kui ka teenusesaajate huvides. Oleme oma keskustes teinud spordipäevi ka koos teenusesaajatega.

 

Eraldi võiks sedagi välja tuua, et raskel corona ajal, kui Maijooks oli vaid virtuaalselt läbitav, siis tegime ka virtuaaljooksus koos tiimiga kaasa. Pääsküla rabas korraldasime ise käimise, kepikõnni ja jooksu 7 km ühistardi ja igaüks laadis oma aja hiljem osalejate portaali.

 

Aprillikuus oleme südamekuu raames kaardistanud oma liikumisega seotud aktiivseid tegevusi ja hiljem loosinud välja auhindu. Olgu siis jooksu, kepikõnni, puude lõhkumise või lastega pallimängu eest. Eks need, kes on saanud juba jooksu (kepikõnni, käimise) üritustest kogemuse, osalevad ka individuaalselt teistel rahvaspordiüritustel, n. Ööjooksul, Linnajooksude sarjal jm. 

 

 

Tallinna Maratoni 10 km distantsil osalemine on juba kõrgem tase, st esimest korda liitujad on väikese aukartusega tulnud, kuid hea kogemuse taustal on sellele järgnenud järgmine start jne. Meie jaoks on oluline meeskonnaga koos väljaspool tööaega ühiselt tegutseda, tempo valib igaüks ise, oluline, et enesetunne püsib stardist finišini hea. Eks ajavõtuga võistlejatel on ka väikest jõukatsumist tunda, kuid see lisab just vürtsi juurde ja motiveerib enne jooksuüritust ka päris trenni tegema.

 

Oleme väga rahul korraldustega ja üldise sportliku õhustikuga. Lisaks oleme ka oma lapsi või lapselapsi jooksma kaasa võtnud, kes siis osalevad erinevatel distantsidel vastavalt vanusele. Asutuse poolt osalustasu maksmise toetamine on tähelepanu avaldus ja tunnustus oma meeskonnale, mis kinnitab sportliku ja tervisliku liikumise väärtustamist. Liikumist harrastav töötaja on tervem, rõõmsam ja optimistlikum, see on kindel! Ja eriti oluline on see, et meeskonnavaim püsib tugevam!"

 

Marina Runno

Käo Tugikeskuse direktor, jookstiimi liige

 


 

SA Põhja- Eesti Regionaalhaigla

 

Nagu öeldakse, terves kehas terve vaim. 

 

"SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) on tipptasemel meditsiinikeskus ja eeskõneleja terviseteemadel, mistõttu  teadvustavad siinsed töötajad kõige paremini tervise väärtust. Suurhaigla töökas kollektiivis on palju sportlike eluviiside harrastajaid, kes teavad, et liikumine  aitab hoida tervise tugeva ja meele erksa.  Igaüks on leidnud endale meelepärase väljundi, kuidas liikumisest rõõmu tunda. On neid, kes teevad metsajooksu või –kõndi, neid, kes mängivad võrkpalli või lauatennist, on ka kaljuseina ronijaid või rattasadulas kilomeetrite kogujaid.

 

Iga töötajate tervisesse investeeritud euro toob mitu tagasi. Just seetõttu toetab Regionaalhaigla oma töötajate osalemist erinevatel rahvaspordiüritustel.

 

Kuna 86% PERHi töökast kollektiivist moodustavad naised, siis peame spordiaasta tippsündmuseks Maijooksu, kus arvukalt Regionaalhaigla „punasärke“ iga aastaselt kaasa lööb.  Traditsiooniliselt avaldatakse 8. märtsil, naistepäeval, Regionaalhaigla siseveebis üleskutse naisperele osaleda kevadisel rahvaspordi tippsündmusel. Huviliste arvus ei ole kunagi pidanud pettuma, sporditossud paneb jalga ligi 300 naistöötajat, kelle hulgas on nii tipptasemel jooksutulemuse sihtijaid kui ka meeleolukaid kõnniseltskondi.

 

Suure auga on Regionaalhaigla mitmel järjestikkusel aastal vastu võtnud suurima osalejate arvuga ettevõte karika.  Maijooks on oluline sporditraditsioon, mis paneb töötajate silma särama ja suurendab „meie tunnet“. 

 

Sporti teevad ka Regionaalhaigla meestöötajad.  Kogu kollektiiv saab väledat jalga või lihtsalt koos liikumise soovi näidata Tallinna Maratonil. Lisaks Sügisjooksu läbijatele on Regionaalhaigla töötajate hulgas ka neid entusiaste, kes võtavad ette poolmaratoni või isegi maratoni. Ka sügise suurimal spordisündmusel on Regionaalhaigla võitnud suurima osalejate arvuga ettevõtte karika, stabiilselt on Tallinna Maratoni sündmustel osalejaid 200 kanti. 

 

Ei Maijooks ega ka Tallinna Maraton ei ole Põhja-Eesti Regionaalhaiglale pelgalt jooksud, tähtis on ka koosolemise rõõm ja „meie“ tunde kasvatamine. Regionaalhaigla on mõlemal üritusel traditsiooniliselt  kohal oma telgiga, mis on „punasärkide“ staabiks. Alati on kohal fotograaf, kes püüab suurele pildile kõik Regionaalhaigla osalejad. Koos tehakse soojendust ja rajalt tulles lõdvestatakse kangeid lihaseid ning töötajate rõõmuks on kohale kutsutud ka massöör. Telgis ootab lõpetanuid asutuse poolt kosutav amps, millega maiustades on mõnus kolleegidega jagada muljeid rajalt. "

 

 

2024. aasta jooksud, siit me tuleme :)

 


Keila Sotsiaalkeskus

 

"Keila Sotsiaalkeskuse erivajadustega klientidele on aastatega saanud Maijooksust väga oluline traditsiooniline üritus, millest mitte mingil juhul loobuda ei taheta. Lisaks sportlikule eneseületamisele on Maijooks suurepärane võimalus oma tavapärasest rutiinist välja tulla, tunda end ühiskonna  täisväärtusliku liikmena, olla kaasatud.

 

Melu, mis Maijooksul ümberringi toimub, paneb silmad särama, osaletakse aktiivselt nii soojendusel kui nauditakse pärast jooksu kontserti. Mitte väheoluline  ei ole ka Maijooksu lõpetamisel kaela pandav medal ja sponsorite kingikotike.

 

Distantsi on võimalik läbida nii joostes kui jalutades, valides endale sobiva tempo, saab puhata veidike tee ääres  või vahepeal läbida rada hoopis tagurpidi kõndides, üksteist toetades ja motiveerides. Täname korraldajaid, kes kannatlikult meie taga raja kokku korjamisega on oodanud! Ka see on omaette saavutus: olla 13 000 osaleja seas viimane, kuid hoolimata sellest jõuda võiduka lõpuni, saada medal kaela ning kõige tipuks ka veel hea tuju!"

 

 

Aitäh korraldajatele ja uute kohtumisteni, meie oleme kindlasti kohal!


Eesti Töötukassa

 

"Juba neljas aasta tähistab Eesti Töötukassa maikuus tervisekuud, kus fookuses on töötajate vaimne ja füüsiline tervis. Hommikuti võimeldakse koos üle Teamsi (on ju töötukassa üle-eestiline organisatsioon), võetakse osakonniti ette aktiivseid tegevusi vabas õhus. 

 

Väga populaarne on sammulugemise väljakutse, kus eelnevatel aastatel oli eesmärk 5-liikmelise tiimi peale kõige rohkem samme saada, siis sel aastal on aga oluline hoopis koostöö, sest iga päeva õhtuks peab tiimil  50 000 sammu täis olema ehk igaüks peab oma panuse andma. Samuti saab sel aastal koguda nii jooksu- kui ka rattakilomeetreid. Väga lähevad töötajatele korda ka iganädalased puuviljapäevad. 


Kuna töötukassa töötajatest ca 90% on naised, siis oleme nüüd juba kolmas aasta osalenud ka kõige suuremal naistele mõeldud jooksusündmusel või jooksupeol nagu seda paljud nimetavad. Meeleolu seal on alati väga ülev alates expol sebimisest, stardikoridoris ühiselt võimlemiseni, jooks ise ning kontsert hiljem. Ilm on ju ka olnud suurepärane ja alati on kõigil finišijoonel nägu naerul ning uhkus eneseületusest paistab kaugele. Üheks põhjuseks miks Maijooks on meie naiste seas populaarne, on see, et lisaks jooksmisele saab osaleda ka kõndides, mis on heaks võimaluseks saada osa vahvast sündmusest ka neil, kes igapäevaselt võib olla nii sportlikud ei ole. Aga kindlasti on nii mõnegi töötukassa naise sportlikum elustiili just sellelt sündmuselt alguse saanud!" 

 

Evelin Ausmees


spordipisiku levitaja Eesti Töötukassas

 

REGISTREERI ETTEVÕTE SIIN

 

PARTNERID
LHV
Tallinna Linn
A. Le Coq
Nike
Sportland
Tallink
Kultuurkapital
JOIK
Tartu Mill
MyFitness
Fazer
Apotheka
Viking Motors KiA
Puhas Loodus
Ice Power
KOTEX
Eesti Näitused
Lauluväljak
TV3 life
Tervis Pluss
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt