Tallink Maijooksu virtuaaljooksul osales rekordiliselt 9138 liikumisharrastajat

07.06.2021

Eesti suurim naiste liikumissündmus Tallink Maijooks toimus tänavu 1.-31. maini virtuaaljooksuna. Maijooksul kavasolnud seitsmekilomeetri pikkusele põhidistantsile, kolmekilomeetrisele RIMI Tütarlastejooksule ning lastejooksudele registreeris kokku 9138 liikumisharrastajat.

Maijooks toimus koroonapiirangute tõttu teist aastat järjest virtuaaljooksuna. Tänavu Eestis toimunud virtuaalsetest spordisündmustest kõige osavõturohkeimale virtuaaljooksule pani kirja 9138 harrastajat, mida on pea poole rohkem, kui möödunud aastal. Maijooksu põhidistantsi, seitsme kilomeetri pikkuse raja võtsid kas joostes, käies või kepikõndi tehes ette 5227 sportlikku naist, RIMI Tütarlastejooksu kolme kilomeetrise trassi 343 neidu ning virtuaalsele lastejooksule registreeriti 3568 väikest spordisõpra.

 

Virtuaalse Maijooksu põhidistantsi kiireimad olid Kristel Vallaste ja Liina Kivi, kes läbisid seitse kilomeetrit üheskoos joostes ajaga 27 minutit ja 54 sekundit. Vanim osavõtja oli 84-aastane Viktoria. Suurima osalejate arvuga asutus oli Põhja-Eesti Regionaalhaigla 227 osalenuga. Arvukaim osavõtt lastejooksudest oli Tallinna Ümera lasteaias, kus osales tervelt 165 last. Populaarseima nimega osaleja oli Katrin, keda oli Maijooksul esindatud täpselt sada. Mai-nimelisi oli osalemas üheksa.

 

Tallink Maijooksu virtuaaljooksul olid esindatud kõik Eesti maakonnad. Maijooksul löödi kaasa ka  kahekümne kahes välisriigis: Soomes, Saksamaal, Ameerika Ühendriikides, Argentiinas, Mehhikos,  Ungaris, Belgias, Iirimaal, Lätis, Luksemburgis, Norras, Kanadas, Rootsis, Šveitsis, Hiinas, Etioopias, Suriname`s, Kolumbias, Itaalias, Inglismaal, Taanis ja Ukrainas.

 

Kõigile virtuaaljooksul osalejatele saadeti posti teel või suurepärase kullerpartneri DPD abil unikaalne medal ning põhidistantsidel osalenutele ka toetajate poolne kingikott.

 

Maijooks on Eesti läbi aegade osavõturohkeim ja kõige pikema traditsiooniga naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kolmekümne nelja aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene Maijooks toimus juba 1988. aastal.

Tallink
Rimi
Tallinna Linn
Nike
Sportland
A. Le Coq
Kultuurkapital
DPD
Klick
IcePower
MyFitness
Joik
Fazer
Tartu Mill
MagneB6
Blummin
Mobec
Tõlkekeskus
SPORTOS