Uudse lahendusega medalid!

06.04.2023

LHV Maijooksule on taas oodata üle kümne tuhande osaleja. Euroopa rohelises pealinnas Tallinnas toimuva Eesti suurima naiste liikumissündmuse innovaatilised medalid on tänavu inspireeritud keskkonnahoiust ja elurikkusest.

20. mail Tallinna Lauluväljakul toimuvale LHV Maijooksule käib aktiivne registreerimine. Juba praeguseks on registreerijate arv ületanud viie tuhande piiri, mis lubab tänavuse  liikumisaasta kevadisele suurimale sündmusele kokku tuua taas üle kümne tuhande harrastaja.

 

LHV Maijooksul saavad naised ja tütarlapsed kaasa lüüa kahel distantsil: kolmekilomeetri pikkusel RIMI tütarlastejooksul ja seitsmekilomeetri pikkusel LHV Maijooksu põhidistantsil, kus võib osaleda nii joostes, käies kui kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ning ajavõtuta distantside vahel. Jooksu- ja käimisrajad viivad osalejad lauluväljaku ja Maarjamäe ümbruses kulgevatele teedele ja terviseradadele. Tallinna Lauluväljakul toimub ka traditsiooniline kevadkontsert ning aega saab veeta tervisemessil.

 

Uudse lahendusena on tänavusel Maijooksul keskkonnasõbralikud seemnepaberist osavõtumedalid, mille saab igaüks hiljem sobivas paigas kasvama panna.

„Suure liikumisürituse korraldajatena püüame pidevalt leida keskkonnasõbralikumaid alternatiive. Kui mullu loobusime ühekordsest pakendiprügist, siis sel aastal katsetame traditsiooniliste medalite asemel seemnemedaleid, millest võrsuvad suvelilled, mis loovad juurde elurikkust, aitavad säästa keskkonda ja jäävad osalejatele meenutama Maijooksu,“ selgitas Maijooksu peakorraldaja Mati Lilliallik.

 

Eraldi logoga kujundatud seemnepaberist medali saavad kõik, kes läbivad kas joostes, käies või kepikõndi tehes seitsme kilomeetri pikkuse LHV Maijooksu põhidistantsi, kolmekilomeetrise Rimi Tütarlastejooksu või osalevad Limpa lastejooksul. Lisaks pilootprojektina jagatavatele uudsetele osavõtumedalitele rakendatakse Euroopa rohelises pealinnas Tallinnas toimuval LHV Maijooksul keskkonnasõbralike ürituste juhiseid ning on taas kasutuses korduspakendite ettevõtte Ringo Eco korduskasutatavad sööginõud ning joogitopsid.

 

Terve maikuu jooksul (1.-31. maini), saab kaasa teha ka virtuaalsel lastejooksul ja Maijooksu kombol, mis sobivad igale liikumisharrastajale. Kuna esimesest Maijooksust möödub 35 aastat, siis on selle auks tänavune virtuaalne Maijooksu kombo just 35-kilomeetri pikkune. Distants tuleb kuu aja vältel läbida kas joostes või käies jõukohaste osade kaupa, kuni 35 kilomeetrit täis saab. Igaüks saab kehtestatud reegleid järgides Maijooksu kombo läbida oma väljavalitud marsruudil maikuu jooksul.

 

Kõigile Maijooksu kombo ja virtuaalse lastejooksu läbijatele saadetakse postiga virtuaaljooksu medalid, mis on inspireeritud Eesti armastatud suvelilledest - meelespeadest. Virtuaaljooksu medalid on kujundanud Priit Verlin, kes kutsub kõiki maijooksulisi osalema nii 20. mail Tallinna Lauluväljakul toimuval tavajooksul kui terve maikuu vältaval virtuaalsel kombol ja lastejooksul. „Usun, et tänavune liikumisaasta lausa tõmbab kõik tublid Eesti naised ja neiud liikuma. Maijooksul on sel korral unikaalne võimalus teenida nii uudne seemnemedal tavarajal, kui harjumuspärases formaadis medal virtuaaljooksul. Mina valiksin mõlemad võimalused, sest maikuu on ilusaim aeg Eesti looduses liikumiseks,“ lausus Eesti tuntuim medalimeister.

 

Maijooks on Eesti läbi aegade suurim naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kolmekümne viie aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene Maijooks toimus juba 1988. aastal.

 

Eesti suurimale naiste liikumissündmusele LHV Maijooksule saab registreerida internetilehel www.jooks.ee

PARTNERID
LHV
Tallinna Linn
A. Le Coq
Nike
Sportland
Tallink
Kultuurkapital
JOIK
Tartu Mill
MyFitness
Fazer
Apotheka
Viking Motors KiA
Puhas Loodus
Ice Power
KOTEX
Eesti Näitused
Lauluväljak
TV3 life
Tervis Pluss
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt