Heida pilk LHV Maijooksu medalitele

08.04.2024

LHV Maijooksule on taas oodata üle kümne tuhande osaleja. Eesti suurima naiste liikumissündmuse medalid on tänavu inspireeritud kevadistest kirsiõitest.

18. mail Tallinna Lauluväljakul toimuvale LHV Maijooksule käib aktiivne registreerimine. Hetkeseisuga on registreerijaid võrreldes eelmise aastaga kümme protsenti enam, mis tõotab traditsioonilisele kevadisele suursündmusele kokku tuua tublisti üle kümne tuhande liikumisharrastaja.

 

LHV Maijooksul saavad naised ja tütarlapsed kaasa lüüa seitsmekilomeetri pikkusel distantsil, kus võib osaleda nii joostes, käies kui kepikõndi tehes. Valida saab ajavõtuga ning ajavõtuta distantside vahel. Jooksu- ja käimisrajad viivad osalejad lauluväljaku ja Maarjamäe ümbruses kulgevatele teedele ja terviseradadele. Tallinna Lauluväljakul toimub ka traditsiooniline kevadkontsert ning aega saab veeta tervisemessil.

 

Maikuu algusest kuni Maijooksu toimumispäevani (1.-18. maini), saab kaasa teha ka virtuaalsel lastejooksul ja Maijooksu kombol, mis sobib igale liikumisharrastajale. Poolmaratoni (21 km) pikkune distants tuleb endapoolt väljavalitud marsruudil 18 päeva jooksul läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Virtuaaljooks on ka suurepäraseks motiveerivaks treeningvahendiks enne Tallinna Lauluväljakul toimuvat põhisündmust.

Taaskasutatud metallide sulamist valatud LHV Maijooksu osavõtumedalid on sel aastal kaunistatud kirsiõitega, mille õrnad kroonlehed on juba sajandeid inspireerinud nii kunstnikke kui luuletajaid. Kirsiõit peetakse ka naiseliku ilu ja puhtuse sümboliks. 

Maijooksu medalite idee autori Priit Verlini sõnul peetakse kirsiõit naiseliku ilu ja puhtuse sümboliks: «Te olete kaunis nagu kirsiõis! See on Jaapanis suurimaid komplimente, 
mis käib mõistagi naiste kohta. See ilus ütlus ei kehti ju ainult Jaapani naistele. Õitsvad 
kirsipuud on ka meie kaunil Eestimaal üheks tärkava suve märgiks, mistõttu sobib kirsiõis suurepäraselt medalile, mille saavad kõik, kes tänavu Maijooksu läbivad. Tule ja osale LHV Maijooksul ja õitse koos kirsipuudega,” kutsub Eesti tuntuim medalimeister kõiki naisi ja neiusid ennast kevadisele suursündmusele kirja panema.

LHV Maijooks on Eesti läbi aegade suurim naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kolmekümne viie aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene Maijooks toimus juba 1988. aastal.

 

Eesti suurimale naiste liikumissündmusele LHV Maijooksule saab registreerida internetilehel www.jooks.ee

PARTNERID
LHV
Tallinna Linn
A. Le Coq
Nike
Sportland
Tallink
Kultuurkapital
JOIK
Tartu Mill
MyFitness
Fazer
Apotheka
Viking Motors KiA
Puhas Loodus
Ice Power
KOTEX
Eesti Näitused
Lauluväljak
TV3 life
Tervis Pluss
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt