LHV Maijooks püstitas osavõturekordi

18.05.2024

LHV Maijooks 2024 esikolmik. Autor:Kristjan Pärnamäe

LHV Maijooks püstitas vägeva osavõturekordi. Esmakordselt ületas registreerijate arv kahekümne tuhande piiri. Seitsmekilomeetri pikkuse põhidistantsi võitis Liis-Grete Arro.

Täna Tallinna Lauluväljakul imekena kevadilmaga juba kolmekümne seitsmendat korda toimunud LHV Maijooksul sündis võimas osavõturekord. Koos virtuaaljooku ja lastejooksudega oli ajaloo suurimale kevadisele liikumissündmusele registreeritud tervelt 20 370 liikumisharrastajat.

 

Enam kui kümne tuhande naise osalusel startinud LHV Maijooksu põhijooksu võitis Liis-Grete Arro, kes läbis seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kolmekümne viie sekundiga. Teiseks tuli Helen Bell ajaga 23.55 ja kolmandaks Pille Hinn (24.24). 

 

LHV Maijooksu raames sai täna Tallinna Lauluväljakul aega veeta suurel tervisemessil ja lustaka programmiga meestehoius. Laulukaare ees toimusid Limpa lastejooksud erinevas vanuses lastele. Liikumisrõõmu täis päev kulmineerus suure kevadkontserdiga, kus esines Smilers.

LHV Maijooksul oli esindatud üle paarisaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima osalejaskonnaga ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas 297 liikumisest lugupidava töötajaga. 

Mai-nimelisi osavõtjaid oli täna stardis üheksa, 36 osalejat tähistasid LHV Maijooksul oma sünnipäeva, eakaimad osalejad olid 1940. aastal sündinud Nonna ja Liudmila ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada nelikümmend üks.

 

LHV Maijooksul oli osavõtjaid kõigist Eesti maakondadest ning osalejaid oli ka 31 välisriigist. Esindatud olid: Afganistan, Ameerika Ühendriigid, Brasiilia, Costa Rica, Egiptus, Filipiinid, Hispaania, Horvaatia, Iirimaa, Indoneesia, Iraan, Kasahstan, Kolumbia, Kuuba, Kõrgõzstan, Leedu, Lõuna-Korea, Läti, Mehhiko, Norra, Prantsusmaa, Põhja-Makedoonia, Rootsi, Saksamaa, Soome, Suriname, Taani, Tšehhi, Ukraina, Ungari ja Ühendkuningriik.

 

Eesti suurimal naistele suunatud tervise- ja liikumissündmusel on kolmekümne seitsme aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kolmesaja tuhande liikumisharrastaja. 

 

Järgmine, järjekorras juba kolmekümne kaheksas LHV Maijooks toimub 17. mail 2025. aastal. 

 

LHV Maijooks 2024 tulemused leiad siit.

 

PARTNERID
LHV
Tallinna Linn
A. Le Coq
Nike
Sportland
Tallink
Kultuurkapital
JOIK
Tartu Mill
MyFitness
Fazer
Apotheka
Viking Motors KiA
Puhas Loodus
Ice Power
KOTEX
Eesti Näitused
Lauluväljak
TV3 life
Tervis Pluss
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt