Telenägu Kristjan Gold valmistub Narva poolmaratoniks: esimesel korral jooksin 400 m ja tagasi jalutades panin suitsu ette

17.04.2024

Kristjan aastal 2017 oma elu esimesel maratonil Riias

Maikuu viimasel ja juuni esimesel kuupäeval kohtuvad jooksusõbrad piirilinnas Narvas. Osavõturohkeimal Ida-Viru jooksul stardib teiste seas ka telenägu Kristjan Gold. Poolmaratoni ning ka täismaratone on Kristjan varemgi jooksnud, ent paus on sisse tulnud ja nüüd püüab ta end taas trennilainele lülitada. Nagu öeldakse: avalikult välja öeldud lubadus aitab olla pidevalt motiveeritud treenima. 

Miks poolmaraton ja just Narva linnas?

 

Poolmaraton sellepärast, et hetkel vorm enamat ei luba :) Mul oli mõned aastad tagasi põlveoperatsioon ja pärast seda on uuesti jooksma saamisega olnud keeruline. Umbes pool aastat tagasi sain hakata ennast veidi kiiremalt uuesti liigutama. Sellepärast tunduski, et Narva poolmaraton on hetkel käegakatsutav eesmärk. Narva seepärast, et see on üks linn Linnajooksude sarjas, kus mul on ainsana jooksmata.
 

Millal viimati Narvas käisid?

Eelmisel aastal. Iga paari aastat tagant satun sinna, sest Narva on minu meelest väga ilus ja põnev linn. Ida-Virumaa tervikuna on paik, mida mulle meeldib käia aeg-ajalt avastamas.

 

Sinu suhe jooksmisega?

Jooksmisega on olnud keeruline suhe. Mäletan, kui Tartus ülikoolis käies ja samal ajal raadios töötades, kippus kehakaal nagu pärmi peal kasvama. Ega elustiil polnud ka just tervislik. Otsustasin, et midagi tuleb ette võtta ja jooksmine tundus alustamiseks kõige lihtsam. Esimesel korral jooksin ca 400 m ühest Anne kanali otsast teise ja kui tagasi jalutasin, panin suitsu ette. See tundus täiesti võimatu, et keegi teeb seda vabatahtlikult. Aga mõtlesin, et nii kergelt ka alla ei anna. Hakkasin iga päev ennast liigutama. Tõsisemalt võtsin jooksmise uuesti ette 2016. Hakkasin treenima ja võtsin eesmärgiks joosta igas kuus ühe poolmaratoni. Avastasin, et Eestis korraldatakse väga palju ja väga lahedaid jooksuüritusi. Suuremaks eesmärgiks seadsin täispika maratoni. Esimese jooksin 2017. aasta kevadel Riias ja sama aasta sügisel Tallinnas. Sealt edasi oli plaan joosta igal aastal 2 täispikka maratoni. Üks alati väismaal ja teine Eestis. Lõpuks kogunes kokku 7 maratoni, kuni pandeemia sellel lõpu tegi.

 

Paras aeg taasalustada! Miks on parem joosta teistega koos, jooksuvõistlusel näiteks?

 

Trenni meeldib mulle teha üksinda, aga rahvaspordiüritused on melu mõttes asendamatud. See, kuidas rajal ja raja ääres kaasa elatakse ja millegi ühise nimel tegutsetakse, on ülimalt lahe. Sellest ei saa ilmselt enne aru, kui oled ise mõne jooksuürituse kaasa teinud. Seejures lõpuaeg ei ole minu jaoks enam üldse oluline. Palju lahedam on kulgeda omas tempos ja nautida rada.

 

Kus oled oma ettevalmistustega täna, mil Narva poolmaratoni stardini on jäänud poolteist kuud?

 

Püüan saada oma tavapärase 3 korda nädalas jooksutrenni rütmi tagasi. Hetkel on töö tõttu see olnud veidi keeruline, aga vähemalt 2 korda nädalas olen siiski jõusaali jõudnud, et veidi baasi laduda. 

 

Mitu korda nädalas tuleb treenida, et läbida poolmaraton?

 

Varasemast kogemusest võin öelda, et nädala sees ca 2 korda 7-10 km jooksutrenni (millest ühte segan veidi ka intervalli sisse) ja nädala lõpus veidi pikem jooks (umbes 1,5-2 tundi), on olnud seni piisav, et valmistada end ette nii pool- kui täispikaks maratoniks.

 

PARTNERID
Narva Linn
Kultuuriministeerium
Integratsiooni Sihtasutus
Kultuuririkkuse aasta
Eesti Kergejõustikuliit
Kultuurkapital
A. Le Coq
Nike
Sportland
MyFitness
Tallink
Sportos
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt