Registreerimine Tallinna Maratonile on avatud!

01.02.2021

Eesti suurima rahvaspordisündmuse registreerimine on avatud maratoni, poolmaratoni, 10 km ja 5 km distantsil. Kui olud võimaldavad, siis toimub Tallinna Maraton 10.-12. septembril 2021.

 

Tallinna Maratoni täpne ajakava ja võistlustrassid kinnitatakse pärast seda, kui on selge kas ja millistel tingimustel on võimalik suursündmust septembris korraldada. Lõpliku otsuse tegemine sõltub koroonaviirusest tingitud võimalikest terviseriskidest ja avalikele üritustele kehtestatud reeglitest. Juhul, kui Tallinna Maraton tänavu siiski tavapäraselt toimuda ei saa, on võimalik oma osalus üle viia virtuaaljooksule või küsida osavõtutasu tagasi.

 

Paralleelselt tavapärase suursündmusega toimub 1.-30. septembrini Tallinna Maratoni virtuaaljooks, kus saab osaleda enda poolt välja valitud distantsil ja sobival ajal mistahes maailma nurgas. Eesti suurimal virtuaalsel spordisündmusel on ka seekord kavas eelmisel aastal ülipopulaarseks osutunud kombineeritud maraton, ehk “maratoni kombo”, mis on jõukohane igale jooksusõbrale ja liikumisharrastajale. Täispikk maratonidistants tuleb septembrikuu jooksul läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. 2020. aastal esmakordelt toimunud Tallinna Maratoni virtuaaljooksule registreeris 11 924 jooksusõpra 53 riigist.

 

Spordiürituste Korraldamise Klubi poolt alates 2000. aastast igal aastal toimunud Tallinna Sügisjooksud ja alates 2010. aastast järjepidevalt korraldatud Tallinna Maratonid on seni liikuma pannud veerand miljonit liikumisharrastajat. Eesti ajaloo osavõturohkeima rahvusvahelise spordisündmuse osavõturekord sündis Eesti Vabariigi juubeliaastal 2018, kui Tallinna Maratoni ja Sügisjooksu distantsidel osales kokku 23 940 jooksjat ja liikumisharrastajat 67 riigist.

 

Eesti suurimale jooksusündmusele saab registreerida internetiaadressil www.jooks.ee

Soodsaim registreerimisvoor kestab 14. veebruarini.

 

Registreeruma

Tallinna linn
Visitestonia
Kultuuriministeerium
World Athletics
AIMS
Running For All
Kergejõustikuliit
Kultuurkapital
Rimi
Tallink
Nike
Sportland
Klick
Fysioline
MyFitness
Blummin
Marathon100
Sky Plus
Eesti Linnajooksud
Kesklinna Tõlkekeskus
Sportos
DPD