1. septembril algab Eesti suurim virtuaaljooks

27.08.2021

Käib aktiivne registreerimine Eesti suurimale virtuaalsele spordisündmusele Tallinna Maratoni virtuaaljooksule, mis paneb 1.-30. septembrini liikuma arvukalt spordisõpru ja -harrastajaid nii Eestis kui kaugemal. Esmakordselt on jooksusõpradel võimalus kaasa lüüa nii virtuaaljooksul kui tavadistantsil.

Teist aastat järjest 1.-30. septembrini toimuval Tallinna Maratoni virtuaaljooksul saab osaleda enda poolt välja valitud rajal ja distantsil. Programmi kuuluvad lastejooksud, viie- ja kümnekilomeetrised jooksudistantsid, poolmaraton (21,1 km) ning klassikaline maratonijooks (42,2 km).

 

Tallinna Maratoni virtuaaljooksu eeldatavalt populaarseim distants on kombineeritud maraton, ehk “maratoni kombo”, mis on jõukohane igale jooksusõbrale ja liikumisharrastajale. Täispikk maratonidistants tuleb septembrikuu jooksul läbida kas joostes või käies osade kaupa, kuni vajalik kilometraaž täis saab. Ühekorraga tuleb läbida minimaalselt kümnendik maratonist, ehk 4,2 kilomeetrit.  

 

Igaüks saab kehtestatud reegleid järgides enda poolt registreeritud distantsi läbida väljavalitud marsruudil omale sobival ajal septembrikuu jooksul. Pärast distantsi läbimist tuleb osalejal seda kinnitada ning oma jooksu tõestus korraldajatele virtuaalkeskkonda üles laadida. Virtuaaljooksul osalejatele saadetakse elektrooniliste kanalite kaudu e-diplom ja posti teel unikaalne medal vastavalt läbitud distantsile. Klassikalise maratonidistantsi ja maratoni kombo läbijatele saadetakse medal, Tallinna Maratoni ametlik jooksusärk ning kingikott koostööpartneritelt DPD pakiautomaadiga.

 

Teiste seas on ennast kombole kirja pannud ka olümpiavõitja Gerd Kanter. „Maratoni kombo on ideaalne võimalus end terve septembrikuu liigutama sundida.“ lausus olümpiavõitja ja lisas: „Laialt on levinud arvamus, et suured tugevad mehed reeglina ei jõua joosta ega viitsi kuigi pikalt liikuda. Vastupidavus on aga nii iga spordiala kui kogu elutegevuse üks olulisemaid alustalasid ja seetõttu tuleb järjepidev liikumine igakülgselt kasuks. Sel aastal on taas kõigil võimalus minuga mõõtu võtta ja mulle ära teha.“ innustab Kanter kõiki virtuaaljuooksust osa võtma. „Juba eelmisel aastal proovisin seda formaati ja nüüd on ka mul endal eesmärk uus maratoni kombo rekord püstitada.“ lausus olümpiavõitja Gerd Kanter.

 

Osavõtumedalid kujutavad tänavu Eesti pealinna klassikalise panoraami taustal lainetavat merd. Maratonil osalejad saavad kuldse tooniga kaarja medali, mille esiküljel võib aimata vahutavate lainetega tormist merd. Sarnase motiiviga hõbedane medal postitatakse kõigile poolmaratonil osalenutele. Kümnekilomeetri läbijatele saadetakse veidi väiksemas mõõdus pronksikarva suuri sügavaid laineid kujutav medal. Tallinna Maratoni virtuaaljooksu programmi eeldatava populaarseima distantsi „maratoni kombo“ kuldsel medalil on kujutatud arvukalt ühtlaseid laineid, mis iseloomustab hästi antud formaati – maraton tuleb läbida septembrikuu jooksul osade kaupa. Lisaks “maratoni kombole” saavad lustakate lainetega medali omale ka kõik virtuaalsest viiekilomeetri distantsist ning lastejooksust osavõtjad.

 

Tallinna Maratoni ametlik T-särk on sel aastal samuti merest inspireeritud. Sügavsinisel taustal on kujutatud hoogsalt rulluvaid laineid sarnaselt medalitel kujutatuga. Unikaalse jooksusärgi saavad endale kõik virtuaalse maratoni ning „maratoni kombo“ läbijad.

 

Sel aastal on kõigil soovijail esmakordne võimalus kaasa teha mõlemas formaadis, nii tavajooksul kui virtuaaljooksu distantsil, täiendades enda medali- ja särgikollektsiooni ainulaadsete mereteemaliste meenetega. Tallinna Maratoni virtuaaljooksudel saab osaleda 1.-30. septembrini, tavajooksud toimuvad 11.-12. septembrini. Mõlemast formaadist osavõtjaile ning gruppidele alates 10 osalejast kehtib sooduspakkumine.

 

Registreerima

Tallinna linn
Visitestonia
Kultuuriministeerium
World Athletics
AIMS
Running For All
Kergejõustikuliit
Kultuurkapital
Rimi
Tallink
Nike
Sportland
Klick
Fysioline
MyFitness
Blummin
Marathon100
Sky Plus
Eesti Linnajooksud
Kesklinna Tõlkekeskus
Sportos
DPD