Laupäeval, 23. aprillil püütakse Kadrioru staadionil ületada Eesti vanimat kergejõustikurekordit

19.04.2022

Laupäeval, 23. aprillil, kell 12.00 toimub Tallinnas, Kadrioru staadionil Jüripäeva tunnijooks.

Eesti pikamaajooksjate motiveerimiseks Tallinna Maratoni tiimi poolt algatatud võistlusel läheb meie parim pikamaajooksja Tiidrek Nurme püüdma Eesti kõige vanemat kergejõustikurekordit.

Tiidrek Nurme on mõned päevad enne rekordiüritust enesekindel ja optimistlik: “Tunnijooks on minu jaoks Euroopa meistrivõistluste ettevalmistustsükli üks vaheetapp. Tulen otse Keenia treeninglaagrist ning juba kolmandal päeval võistlen. Minu tugevamaks konkurendiks on äsja kiire poolmaratoni jooksnud Leonid Latsepov. Usun, et oleme hetkel üsna samaväärses vormis, seega on oodata huvitavat lõpplahendust. Tempotegijana tuleb appi keenialane Ibrahim Mukunga ning suure tõenäosusega osaleb ka Eesti takistusjooksu rekordiomanik Kaur Kivistik. Usun, et hetkevormiga ning heas konkurentsis olen valmis ületama kehtiva Eesti rekordi. Kutsun ka pealtvaatajaid appi Eesti tunnijooksu rekordi nihutamisele. Sinu häälekas kaasaelamine aitab pikal distantsil emotsiooni kõrgel hoida!” tegi Eesti parim pikamaajooksja üleskutse pealtvaatajatele ning jooksufännidele. 

 

Tunnijooks ehk 1 tunni jooks on pikamaajooksude hulka kuuluv kergejõustiku jooksuala, kus võistlejad püüavad ühe tunni jooksul läbida võimalikult pika vahemaa.

 

Tunnijooksu maailmarekordi omanik on Suurbritannia jooksja Mo Farah, kes 2020. aastal läbis ühe tunniga 21 330 meetrit.

 

Eesti rekord tunnijooksus kuulub Lembit Virkusele, kes läbis 14. septembril 1960. aastal Tartus, Tamme staadioni söerajal, ühe tunniga 19 887 meetrit. Virkuse nimel on siiani ka Eesti tipptulemus 20km jooksus (1:00.22). Juba pea kuuskümmend kaks aastat tagasi Virkuse poolt joostud tunnijooksu Eesti rekord oli püstitamise hetkel teisel kohal maailmas neljakordse olümpiavõitja tšehh Emil Zatopeki (1948, 1952) järel. Lembit Virkus oli treeningpartneriks ja konkurendiks oma eakaaslasele, legendaarsele jooksjale Hubert Pärnakivile.

 

Maratonijooksu Eesti rekordimees Pavel Loskutov proovis 2007. aastal Tartu Ülikooli staadionil ka tunnijooksus rekordit alistada, aga jäi sellest kaugele. Loskutov sai tulemuse 19 294 meetrit ehk 593 meetrit vähem Virkuse tippmargist.

 

Selleks, et ületada kehtiv Eesti rekord, tuleb joosta kilomeetreid kiiremini kui 3.01. Tempotegija aitab alguses joosta kilomeetreid 2.58 - 3.00 vahemikus.  

 

Pealtvaatajatele on sissepääs Kadrioru staadionile tasuta.

 

Kes soovib toetada noori Eesti jooksjaid, saab osta 5-eurose heategevuspileti. Kui sünnib Eesti rekord tunnijooksus, siis loositakse piletiostnute vahel välja kaks paari Nike jooksujalatseid.

 

Staadionil kohapeal saab registreerida ka Tallinna Maratonile ja Sügisjooksule. Kõik, kes laupäeval Kadrioru staadionil ennast Eesti suurimale jooksusündmusele kirja panevad, saavad kingituseks jooksusärgi ning Tiidrek Nurme originaalautogrammiga Tokyo olümpia stardinumbri koopia.

 

Koht: Tallinn, Kadrioru staadion

Aeg: Laupäev, 23. aprill 2022, kell 12.00

Programm: Meeste tunnijooks

Osavõtjad: Tiidrek Nurme (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi), Leonid Latsepov (Sparta Spordiselts), Kaur Kivistik (Tartu Spordiselts Kalev), Ibrahim Mukunga (Keenia).

PARTNERID
Swedbank
Tallinna linn
Visittallinn
Kultuuriministeerium
Visitestonia
A. Le Coq
Nike
Sportland
Tallink
Kultuurkapital
Viking Motors KIA
World Athletics
AIMS
Running For All
Kergejõustikuliit
MyFitness
Marathon100
Sky Plus
Tervis Pluss
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt