Swedbankist saab Tallinna Maratoni peasponsor

07.05.2024

Olavi Lepp ja Mati Lilliallik

Swedbank on alates tänasest Tallinna Maratoni peasponsor. Igal sügisel Tallinnas toimuv Eesti suurim rahvaspordisündmus ja rahvusvaheline maratonijooks kannab nüüdsest nime Swedbanki Tallinna Maraton.

Eesti suurima pangana peab Swedbank oluliseks tervislike eluviiside edendamist ja võimaluste laiendamist. „Nii nagu Swedbank on pikalt panustanud kvaliteetse finantshariduse kättesaadavusse läbi Rahaasjade Teabekeskuse, et seeläbi parandada meie inimeste finantstervist, peame sama oluliseks toetada ka inimeste füüsilist ja vaimset tervist. Tallinna Maraton, mis toob kokku kümneid tuhandeid naerusuiseid liikumishuvilisi Eestist ja mujalt maailmast, on ehe näide tervislike eluviiside edendamise õnnestumisest,“ selgitas Swedbanki juhatuse esimees Olavi Lepp.

 

Lisaks toetab Swedbank juba alates 2005. aastast Eesti Terviseradade rajamist ja arendamist ning 2016. aastast noorte liikumis- ja spordiprojekte. „Tervis on meie kalleim vara, millesse peab järjepidevalt investeerima. Seetõttu oleme võtnud pikaajaliselt südameasjaks edendada liikumisvõimalusi nii noortele kui ka täiskasvanutele, nii harrastajatele kui ka sportlastele. Ka Tallinna Maraton ühendab endas rõõmu liikumisharrastusest ja tippspordi mänguilu,“ lisas Lepp.

 

2024. aastal tähistab Eesti populaarseim rahvaspordisündmus kahte juubelit – 35 aastat möödub esimesest Tallinna Maratonist, mille programmi kuulub klassikaline maratonijooks (42,195 km) ja poolmaraton (21,1 km) ning 25. korda toimub Tallinna Sügisjooks 10-kilomeetrisel jooksu- ja käimisrajal. „Tähtpäevad annavad põhjust pingutamiseks. Meie ühine eesmärk on purustada senine osalejate rekord ja korraldada Eesti läbi aegade suurim rahvaspordisündmus. Oleme tänulikud, et Swedbank on otsustanud Tallinna Maratonile õla alla panna, andes meile kindlustunde, et saaksime meeldejäävalt ja turvaliselt võõrustada tuhandeid suursündmusel osalejaid maailma tippjooksjatest kuni igast Eesti paigast kokku tulevate liikumishuvilisteni,“ ütles Tallinna Maratoni korraldustiimi juht Mati Lilliallik.

 

Eesti suurima osalejate arvuga rahvusvahelise spordisündmuse osavõturekord sündis Eesti Vabariigi juubeliaastal 2018, kui erinevatel distantsidel osales pea 24 000 liikumisharrastajat. Väliskülaliste rekord sündis eelmisel aastal, mil osalejaid oli 78 riigist. Sel aastal toimub Swedbanki Tallinna Maraton ja 25. Tallinna Sügisjooks 6.-8. septembril.

PARTNERID
Tallinna linn
Visittallinn
Kultuuriministeerium
Visitestonia
A. Le Coq
Nike
Sportland
Tallink
Kultuurkapital
Viking Motors KIA
World Athletics
AIMS
Running For All
Kergejõustikuliit
MyFitness
Marathon100
Sky Plus
Tervis Pluss
Parema teenuse pakkumiseks kasutab meie veebileht küpsiseid (cookies). Veebilehte kasutades või vajutades OK, nõustud meie privaatsuspoliitikaga. Loe lähemalt