18. mai 2019
Start: 00
00 : 00 : 00
et en ru fi

Liiklusinfo

SOOVITUSED MAARJAMÄE JA PIRITA PIIRKONNA ELANIKELE JA LIIKLEJAILE

                                                               

Laupäeval, 18. mail 2019toimub igakevadine suur rahvaspordiüritus Tallink Maijooks, kust võtab osa üle 15 000 liikumisharrastaja.

 

TALLINK MAIJOOKSU RADA:

Start: Lauluväljaku Mere värava parkla – Vana-Pirita tee – Pirita tee – Pirita tee/Saare tee ristmik  – Lillepi pargi kergliiklustee - Kose tee/Urva tn ristmik - Urva tn. – Künnapuu tn. – Lepa põik – Maarjamäe kergliiklusteed – Lauluväljak (FINISH)

 

LIIKLUSKORRALDUS 18.05.2019

  • Jooksu marsruudil on liiklemine häiritud ajavahemikus kl 14:00 – 16:00.
  • Pirita tee-Saare tee ristmikul on liiklus häiritud kl 14:00 - 15:00. 
  • Ühistranspordiliikluses võib esineda ajutisi seisakuid Saare ja Kose tee piirkonnas ajavahemikul kl 14:00 – 16:00. 
  • Transport lubatakse läbi vastavalt Politsei ja reguleerijate poolsele olukorra hindamisele ja korraldustele.
  • Ristmikel, sisse- ja väljasõiduteedel on AS G4S reguleerijad. 
  • Jalakäijatel ja spordiharrastajatel palutakse olla tähelepanelikud Lillepi pargi kergliiklusteedel ja teistel Maijooksu rajaga kokkupuutuvatel teedel ajavahemikus kl 14:00 – 16:00
  • Jooksust osavõtjad saavad auto parkida Eesti Näituste ja Lauluväljaku parklates ning Pirita teel selleks ettenähtud alal. Pirita tee ääres parkijatel on keelatud sõidu alustamine enne reguleerijate luba.
  • Pirita teel on liiklus suunatud merepoolsete sõiduradadele, mis on kahesuunalised ja liiklemiseks avatud.

 

Piirkonna elanikud, operatiivautod ja kohalike asutuste transport lastakse läbi vastavalt politsei ja reguleerijate poolt hinnatud olukorrale ning tehtud otsustele ja märguannetele.

 

Tavapärane liiklusskeem ajutiselt suletud teedel ja tänavatel taastatakse koheselt pärast jooksjate möödumist.

 

Loodame kõigi heatahtlikule suhtumisele ning vabandame võimalike ebamugavuste pärast.

 

 

18. mail toimunud Tallink Maijooksu võitis Liina Tšernov. Eesti suurimast kevadisest liikumissündmusest sai osa ligi viisteist tuhat liikumisharrastajat.

 

Tallinna Lauluväljakul juba kolmekümne teist korda toimunud Tallink Maijooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsmekilomeetri pikkuse raja kahekümne kolme minuti ja kahekümne kahe sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundit.

 

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi viieteist tuhat erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga. 

 

 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. Üheksateist osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, neliteist osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem oli osalejate seas Katrini nimelisi, tervelt sada kuuskümmend viis. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

 

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. "Tallink 30 kontsertshow" tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

 

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

 

Foto: Kristo Parksepp