Laupäeval toimuvad Eesti maratonijooksu meistrivõistlused

11.09.2020

Laupäeval, 12. septembril selgitatakse Tallinnas Eesti meistrid maratonijooksus. Maratonijooksu meistritiitleid tulevad kaitsma Marion Tibar ja Raido Mitt.

Eesti Kergejõustikuliidu ja Spordiürituste Korraldamise Klubi koostöös läbiviidava maratoni starti on laupäeva hommikul kell 9 oodata ligi 150 Eesti paremat pikamaajooksjat. Kuueringiline eksklusiivne jooksutrass kulgeb mereäärsel promenaadil, olles inspireeritud möödunud aasta Doha maailmameistrivõistluste maratonirajast. Esmakordselt on Eesti meistrivõistluste raames kavas ka Tallinna meistrivõistlused maratonijooksus. 

 

Meeste maratonimeistrivõistluste ajalugu algas juba aastal 1927 ja saabuvad meistrivõistlused on järjekorras 83-ndad. Senise hooaja põhjal peaks peasoosikuteks meistrimedalitele olema Dmitri Aristov, Raido Mitt, Raivo Alla, Rauno Jallai, Janar Juhkov, Ülari Kais ja Kristo Reinsalu.

 

Naiste EMV maratoni ajalugu algab 1982. aastal ja käesolevad on 39-ndad meistrivõistlused. Naiste paremikust on mitmesugustel põhjustel rohkem puudujaid, esikoha pärast heitlevad eeldatavalt Kaisa Kukk ja Marion Tibar. Medalite eest lähevad kindlasti heitlema veel Klarika Kuusk, Marika Turb, Kristel Vallaste.

 

Otseülekannet saab jälgida siin:

Eesti meistrivõistlustele registreerunute nimekirjadega saab tutvuda SIIN.

 

Ajakava

7.00 – Võistluskeskus avatud
9.00 – Start 42,195 km
13.00 – Autasustamine

Jooksutrass kulgeb Tallinnas Reidi tee ja Pirita tee kergliiklusteedel ning Pirita tee ühistranspordirajal. Nagu aastatagustel maailmameistrivõistlustel Katari pealinnas Dohas, läbivad jooksjad kuuel korral seitsmekilomeetrise ringi ning finišeerivad seejärel 195 meetrisel lõpusirgel. Stardi-finišipaik asub Russalka mälestussamba juures uhiuuel mereäärsel promenaadil.

 

Boonussüsteem

Mehed/Naised

I koht 1000 €
II koht 600€
III koht 400€

Eesti jooksmise toetusfondi eripreemia 1920 €

1920. aastal võitis eestlane Jüri Lossmann Antverpeni olümpiamängudel maratonijooksus ajaga 2:32.48,6 hõbemedali. Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu World Athletics punktitabeli järgi on see võrdne 790 punktiga. Naiste samaväärne aeg on 3:07:57.

Nii meeste kui naiste vahel, kes ületavad Eesti meistrivõistlustel 2:32:49 (mehed) ja 3:07:57 (naised) läheb jagamiseks 1920€.

Kõik EMV lõpetajad saavad Tallinna Maratoni osavõtumedali ja T-särgi.

 

Akrediteerimised meediaväljaannetele, fotograafidele tuleb teha e-mailil jooks@jooks.ee.

Laupäeval 12. septembril antakse kõigile akrediteeritud fotograafidele, meediaväljaannetele stardimaterjalide jagamise telgist vest, käepael ja mask millega on võimalik saada finišialasse.

Tallinna linn
Visitestonia
Kultuuriministeerium
World Athletics
AIMS
Running For All
Kergejõustikuliit
Kultuurkapital
Rimi
Tallink
Nike
Sportland
Klick
Fysioline
MyFitness
Blummin
Marathon100
Sky Plus
Eesti Linnajooksud
Kesklinna Tõlkekeskus
Sportos
DPD